131019098
12 Nisan 2024, Cuma

“Halkımızın derdine derman, hislerine tercüman olacağız”

22 Temmuz 2023, Cumartesi 13:37

     


CHP Aliağa İlçe Başkan Adayı Hakan Turan, yarın yapılacak olacak olan merkez mahallerin delege seçimleri öncesi açıklamalarda bulundu. Mavi liste ile delege seçimlerine girecek olan Hakan Turan, “Örgütümüz ve partimiz öncülüğünde halkımızın derdine derman, hislerine tercüman olmak öncelikli hedefimizdir.” Dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aliağa İlçe Başkanlığı’nda kongre süreci devam ediyor. Yarın İzmir Büyükşehir Belediyesi Aliağa Kültür Merkezi’nde merkez mahallerin delege seçimleri gerçekleştirilecek. Mavi liste ile delege seçimlerine girecek olan CHP Aliağa İlçe Başkan Adayı Hakan Turan, merkez mahallerin delege seçimleri öncesi açıklamalarda bulundu. Turan, neden aday olduğunu ve hedeflerini anlattığı çağrı metninde tüm partilileri Mavi Liste’ye destek vermeye davet etti.

“Hepimizin elini taşın altına koyması gerekiyor”

Açıklamasında örgütün gücüne ve hak, hukuk, adalet mücadelesine vurgu yapan Turan, “Ülkemizin ekonomik ve siyasal anlamında sıkıntılı bir süreçten geçtiği bu günlerde hepimizin elini taşın altına koyması gerektiğine inanıyorum. Yerelden başlayarak dargınlıkları ortadan kaldırıp bütünleşerek, aramızdaki sorunları çözüp bir araya gelerek önce 10 yıldır ellerimizden kayıp giden Aliağa Belediye Başkanlığını yeniden partimize kazandırmak; ülkemizin içinde bulunduğu bu zor süreçte yine örgütümüz ve partimiz öncülüğünde halkımızın derdine derman, hislerine tercüman olmak öncelikli hedefimizdir. Bu amaç doğrultusunda CHP Aliağa ilçe başkanlığına aday olduğumu sizlerin huzurunda beyan ediyorum.” Diye konuştu.

“Ortak akılla, ekip ruhuyla yöneteceğiz”

Geniş kapsamlı adaylık açıklamasını ekip arkadaşlarıyla birlikte, delege seçimlerinin tamamlanmasının ardından yapacaklarını kaydeden CHP Aliağa İlçe Başkan Adayı Hakan Turan, “Bizler tüm sorunları, aksaklıkları ve eksiklikleri biliyoruz. Önümüzdeki süreçte doğru bir yöntemle ve uyumlu bir yönetimle sorunları sistemli bir şekilde gidereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Sözde değil özde mahalle temsilcilikleri kuracak, yeni seçilecek delege ve mahalle temsilcilerimizle her mahallenin sorunlarını sık sık yapacağımız toplantılarla değerlendirip, gerekirse İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne taşıyacağız ve bu sorunların çözümlenmesinin de takipçisi olacağız. Örgütümüzü güçlü kılarak ortak akılla, ekip ruhuyla birlikte yöneteceğiz. Özetle tabanın sesini yukarıya duyuracağız. Gençlerin güvenini de kazanarak partimizi gençleştireceğiz. Kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yaparak siyasete kadın nezaketi ve zarafetini hakim kılacağız.” Dedi.

“Hak, hukuk, adalet mücadelesinde hepimizin yolu açık olsun”

Açıklamasında CHP üyelerine seslenen Hakan Turan, “Aliağa CHP’nin değerli üyeleri; Atatürk'ün kurucu genel başkanı olduğu partimizde sizlerin yoldaşlığında ve örgütün gücüyle hak, hukuk, adalet mücadelesinde hepimizin yolu açık olsun. Katılımcı, ötekileştirmeyen, demokratik, bütünleştirici, şeffaf ve yenilikçi bir yönetimin devamı için Mavi Liste’ye desteklerinizi bekliyor, bu demokrasi şöleninde tüm aday arkadaşlarıma da başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler