16 Haziran 2024, Pazar

"Türkiye Yüzyılı" eğitim programı düzenlendi

22 Kasım 2022, Salı 06:51

     


AK Parti Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkanlığı'nın Teşkilat Akademisi çalışmaları kapsamında İzmir’de "Türkiye Yüzyılı" konulu eğitim programı düzenlendi.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkanlığı'nın tarafından Teşkilat Akademisi çalışmaları kapsamında "Türkiye Yüzyılı" konulu eğitim programı düzenlendi. Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkan Yardımcısı Muhammet Doğan'ın da katıldığı programda AK Parti Samsun Milletvekili Nazım Maviş "Seçim 2023", gazeteci ve yazar Murat Çiçek "Sıkça Sorulan Sorular", gazeteci ve yazar Ersin Çelik "Siyasal İletişim ve Yeni Medya", AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ da "Türkiye Yüzyılı" konularında sunum yaptı. Açıklamada görüşlerine yer verilen Dağ, AK Parti'nin gelişimci, ilerici ve dinamik bir parti olduğunu, iktidarda oldukları 20 yılın ardından yine en iddialı sözü partilerinin söylediğini ifade ederek, 2023'ten sonra bu ülke için yeni bir yeni bir yüzyılın başlayacağını, bunun "Türkiye Yüzyılı" olacağını aktardı.

Dağ, iktidarları döneminde sadece yol, havalimanı ve hastane yapmadıklarını, ülkenin devletiyle, iktidarıyla problemi olanların sorunlarını çözdüklerini ifade ederek şunları kaydetti: "Sadece baş örtüsünü çözmedik. Bugün 'Ben çözdüm' diyorlar da çözene kadar ne çileler çekildi biz biliyoruz. Bugün 3-5 oy almak için 'Kürt meselesini' ağzına dolayanlar, yıllarca Kürt denilmesini bile yasakladılar. Kürtçe müzikleri yasakladılar. Cezaevinde mahkum ile ailesini Kürtçe konuşturmadılar. Bunları kim çözdü? Milli birlik, kardeşlik projesini kim aldı? Hep Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti aldı ve çözdü. Ama kim sabote etti? PKK ve siyasi uzantısı HDP sabote etti. Çünkü bu mesele tamamen ortadan kalkmasın, onların bütün iddiaları ortadan kalkacaktı. Ama yine de durmadık. Bu meselenin üzerine gittik. Bu kazanımların önümüzdeki dönemde inşallah devamı çok önemli. Onun için de bunu devam ettirmemiz gerekiyor. Çağı yakalayan bir ülkeden çağa yön veren bir ülke olacağız."

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli de Cumhur İttifakı olarak 2023 hedeflerinin İzmirli hemşerilerinin en az yarısının desteğini alarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı rekor oyla seçtirmek ve 12 vekil çıkarmak olduğunu ifade etti. Sürekli, 2024 seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerini alarak kente yerelde de hizmet vermek istediklerini bildirdi.

(AA)  
Son Eklenen Haberler