13 Haziran 2024, Perşembe

Dağ, “Bırakın komedi tiyatrosu çevirmeyi”

22 Aralık 2022, Perşembe 06:57

     


Ekrem İmamoğlu hakkındaki mahkumiyet kararı ile ilgili konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, muhalefete çağrıda bulundu. Dağ, “Bırakın bu komedi tiyatrosunu çevirmeyi, artık ciddi işler konuşalım” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, parti temsilcileri ve beraberindeki heyetle Bergama Gazi İlkokulu ve Ortaokulunun açılış törenine katıldı. Törenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Dağ, Bergama Çevre Yolu, Selinos Antik Kanal Projesi, Millet Bahçesi, Zeytin Park ve Bergama Serbest Bölge gibi çok önemli hizmetleri kazandırmaya devam ettiklerini söyledi.

“Karar, 6'lı masa içerisindeki güç savaşını ortaya çıkardı”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki mahkumiyet kararına değinen Dağ, karar üzerinden bir mağduriyet oluşturma gayreti olduğunu belirterek, kamuoyunun yaşananları yakından takip ettiğini dile getiren Dağ, "İYİ Parti Genel Başkanı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının sevinç gösterilerini tüm kamuoyu gördü, takip etti. Yine bu karar, 6'lı masa içerisindeki güç savaşını ortaya çıkardı. Bunu tüm vatandaşlarımız da görmüş oldu. Dünden beri de başka bir tiyatro oynanıyor. Bu tiyatroda ısrarla herkes baş aktör kim olacak, onun mücadelesini veriyorlar." diye konuştu.

“Artık ciddi işler konuşalım”

"Hem Google arama motorunda ortaya çıkan 'eski başkan' tabiri, buna karşı yazılan bir tweet ve yine bugün CHP grup toplantısında baba evlat kelamları, bu tiyatronun aşamaları, güç savaşının merhaleleri." diyen Dağ, şöyle devam etti: "Bizim arkadaşlara tavsiyemiz şu; ülke yönetmek, memleket yönetmek, belediye yönetmek, parti yönetmek ciddi bir iştir. Bırakın komediyi, tiyatroyu, artık gelin bu ciddi işlerle uğraşalım. Ciddi işlerde yarışalım ve mücadele edelim. Hizmetlerle konuşalım. Bugün Bergama'da bile hamdolsun en az 10-15 tane hizmeti konuşuyoruz. Bergama daha fazlasını da hak ediyor ama İstanbul'u yönetenlerin, Türkiye'yi yönetmeye talip olanların, açıkçası böyle komedi tiyatrosu çevirmelerini değil, ciddi konularla ülkemizin gündemine gelmelerini bekliyoruz. Güç savaşında onlara muvaffakiyetler dilemekten başka bir şey yok ama Türkiye siyaseti adına 1 haftalık süre içerisinde muhalefette yaşanan tablo üzüntü verici. Türkiye siyasetinin önemli, kıymetli olduğunu değerlendiriyoruz. Onun için de bir an önce muhalefete çağrımız; bırakın bu komedi tiyatrosunu çevirmeyi, artık ciddi işler konuşalım, ciddi işlerde mücadele edelim. Hizmette, eser siyasetinde mücadele edelim diyoruz."

Dağ ve beraberindeki heyet, daha sonra Osman Nuri Ersezgin Ortaokulunun temel atma törenine katıldı, ardından Bergama Necla Mithat Öztüre Devlet Hastanesini ziyaret etti. Bergama Organize Sanayi Bölgesi ile altyapı çalışmaları devam eden Batı Anadolu Serbest Bölgesi'nde (BASBAŞ) de incelemelerde bulunan Dağ, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

(AA)  
Son Eklenen Haberler