131019098
16 Mayıs 2022, Pazartesi

BARIŞ ATAY’DAN GEMİ SÖKÜM İŞÇİSİNE DESTEK

23 Şubat 2022, Çarşamba 06:38

     


Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay ile beraberindeki partililer, Aliağa’da geçtiğimiz haftadan bu yana iş bırakma eylemlerini sürdüren Gemi Söküm işçilerine destek ziyaretinde bulundular.

Aliağa’daki gemi söküm işçileri, düşük ücret ve ağır çalışma koşulları gerekçesiyle geçtiğimiz hafta başlattıkları iş bırakma eylemlerini sürdürüyor. Hafta sonu Aliağa Demokrasi Meydanı'nda toplanan işçiler, çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebinde bulunmuştu. İş bırakma eylemlerini sürdüren işçilere bir destek de Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay’dan geldi. Atay ve beraberindeki partililer, eylemdeki gemi söküm işçilerine destek ziyaretinde bulundular.

“Emekçiye ekmek yoksa patrona da huzur yok”

İşçilerin taleplerini dinleyen TİP Milletvekili Barış Atay, burada bir konuşma yaptı. Türkiye’nin her yerinde yüzlerce direniş olduğunu belirten Atay, bunun bir tesadüf olmadığını, Türkiye’nin ekonomik olarak en kötü zamanları geçirdiğini ve işçilerin en çok sömürüldüğü zaman diliminde olunduğunu söyledi. İşçilerin dayanacak gücünün kalmadığını ifade eden Atay, “İnsanca bir beklentiye insanca bir karşılık verilmiyorsa, kimse direnişin nerede olduğu konusunda ahkâm kesmeyecek. İşçiye, emekçiye ekmek yoksa patrona da huzur yok. Ben Barış olarak, partim TİP olarak başından sonuna sizinle olacağımızın sözünü veriyorum. Öyle ya da böyle bu direnişi biz kazanacağız” diye konuştu.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler