131019098
25 Mayıs 2024, Cumartesi

Sürekli ve Şahin depremzedelerle buluştu

23 Şubat 2023, Perşembe 06:55

     


AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve MHP İl Başkanı Veysel Şahin, SGK İzmir Eğitim ve Dinlenme Tesisi’nde konuk edilen depremzedelerle bir araya geldi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir’de yaşayan Hatay ve Kilislilerin temsilcilerini ziyaret etti. Sürekli, MHP İl Başkanı Veysel Şahin’le birlikte gerçekleştirdikleri dernek ziyaretlerinin ardından SGK İzmir Eğitim ve Dinlenme Tesisi’nde konuk edilen depremzedelerle bir araya geldi. Sürekli; “Depremzedelerimizin yeniden hayata tutunmaları için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Valiliğimiz koordinasyonuyla afetzede kardeşlerimizin barınma ve temel diğer ihtiyaçları başta olmak üzere, tüm talepleri karşılanıyor. İş ihtiyacı olanlar için de İŞKUR devrede, sanayici devrede. Bizler; il ve ilçe teşkilatları olarak yardımlarımızı hem bölgeye hem şehrimize gelenlere ulaştırıyoruz. Baş başa vermeyince taş yerinden kalkmaz. Bu felaketin yaralarını ancak aynı yere yumruk vurarak sarabiliriz.” diye konuştu.

“Devamlılık ve birlikte hareket etmek esas”

Sürekli, ittifak ortağı MHP İl Başkanı Veysel Şahin ile birlikte İzmir Hataylılar Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Vecih Fakıoğlu ile Kilisliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Reşit Muhtar’la bir araya geldi. Vakıf ve Dernek üyelerinin deprem bölgesindeki kayıp ve yaralıları için baş sağlığı ve geçmiş olsun dileğinde bulunan Sürekli ve Şahin, İzmir’e tahliye edilen depremzedelerin talepleriyle ilgili de bilgi aldı. AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, daha sonra SGK İzmir Eğitim ve Dinlenme Tesisi’nde konuk edilen depremzedeleri ziyaret etti. Deprem faciasını Gaziantep’te yaşayan ve İzmir’deki yakınlarının evine gelen depremzede Sevgi Akçay'a geçmiş olsun ziyaretinde de bulunan Sürekli, Konak İlçe Başkanlığı’nda ana kademe ile toplantı yaparak, deprem koordinasyon çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Sürekli, yaptığı ziyaretlere ve deprem bölgesine yönelik çalışmalarına ilişkin şöyle konuştu; “Yaşadığımız depremin izlerini silmek için hükümetimiz yoğun bir gayret içinde. Manevi izlerini ortadan kaldırmak çok zor. Büyük acılar yaşandı, yaşanıyor. Büyük yıkım yaşayan illerimizin İzmir’deki temsilcileriyle dayanışma halindeyiz. Yaraları birlikte sarmanın yollarını buluyoruz. Bir yandan da teşkilatlarımızın yardım çalışmalarının sürekliliğini sağlıyor; bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyoruz. Valiliğimizin yürüttüğü koordinasyona da katkımızı koyuyoruz. Bu süreçte devamlılık ve birlikte hareket etmek esas.”

“İstismar edenlerin üstüne kararlılıkla gidilecek”

Bölgenin deprem duyarlılığının sürdüğüne değinen Sürekli; “Büyük yıkım yaşayan illerimizdeki çalışmalar titizlikle sürdürülüyor. Kalıcı konutlar için ön hazırlıklar tamamlandı. Köklü çözümler üreterek yol alınıyor. Bölgedeki vatandaşlarımıza eşya yardımı başlayacak. Bakanlarımız, 11 ilimizin valilikleri, belediyeleri ve diğer paydaşlarla birlikte hareket ediyor. Bu ayağa kaldırma süreci için en önemlisi de bu. Şartsız kenetlenmek. İzmir’de de bunu sağlamaya çalışıyoruz. Gerek buradaki depremzedelerimize destek olmak gerekse bölgeye yardım götürmek noktasında birlik beraberlik içindeyiz. Kiralarda, taşımada başta olmak üzere fahiş fiyat uygulamaları gündemde. Bu felaketin sorumluları üzerine nasıl gidildiyse; bu gayreti, bu acıyı istismar edenlerin üstüne de aynı kararlılıkla gidilecektir” diye konuştu.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler