131019098
21 Nisan 2024, Pazar

Oğan, Erdoğan’ı destekleyecek

23 Mayıs 2023, Salı 06:54

     


Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak seçimin ilk turunda yüzde 5,17 oy alan Sinan Oğan, ikinci tur kararını açıkladı. Oğan, ikinci turda Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini söyledi.

Türkiye, 28 Mayıs günü kritik cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için sandık başına gidecek. Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan ile yarışacak. 14 Mayıs'ta gerçekleştirilen ilk tur oylamada yüzde 5,17 oy alan Sinan Oğan'ın ikinci tur tutumu merakla bekleniyordu. Oğan, ikinci turdaki tutumuna ilişkin dün karar açıklamasını yaptı.

Seçmenden Erdoğan'ı desteklemelerini istedi

28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunun kritik öneme sahip olduğunu söyleyen Oğan, “Tabanımız, destekleyenlerimiz, ATA İttifakı bileşenleriyle müzakereler yaptık. 28 Mayıs 2023'te yapılacak ikinci tur seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın Adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakının Adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştük. Burada altını öncelikle çizmek istiyorum ki herhangi pazarlık, angajman, taahhüt belirtmeksizin kırmızı çizgilerimizi ifade ettik. Her iki aday ile görüşmelerimiz devlet adamlığına yakışan ve karşılıklı nezaketle gerçekleşmiştir. Bu müzakere ve istişareler tabandan gelen mesajlar neticesinde seçimlerin ikinci turunda Cumhur İttifakı Adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğimizi beyan ediyorum. Bize oy veren seçmenlerden de Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklemelerini talep ediyorum. Atatürkçü ve milliyetçi ilkelerimiz çerçevesinde hiçbir beklenti içerisinde olmadan aldığımız kararın yüce Türk milletine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler