131019098
25 Temmuz 2021, Pazar

“BAŞKAN ACAR MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BU KADAR ÖNEM VERİYOR”

24 Şubat 2021, Çarşamba 06:21

     


CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, Yeni Mahalle Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu’nun Aliağa halkının hizmetinde olması gerekirken Milletin Ekibi’ne tahsis edildiğini, bakımsızlık ve kötü kullanımdan kaynaklı kamu zararı oluştuğunu belirterek, “Maalesef, şanlı Türk Bayrağımız da yerlerde, toz toprak içerisinde bırakılmış durumdaydı. Belediye Başkanımız Serkan Acar şov yaparak Çanakkale’ye turlar düzenlerken, görünmeyen tarafta Türk Bayrağına, milli ve manevi değerlerimize ancak bu kadar önem veriyor.” dedi.

CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, bir vatandaşın şikayeti üzerine Yeni Mahalle Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu’nda incelemelerde bulunduklarını açıkladı. Oğuzhan, “Bir vatandaşımızın şikayeti üzerine yaptığımız araştırmalar ‘artık bu kadar da olmaz’ dedirtti. Yeni Mahalle’de bulunan ve 2014 yılında, tamamı İzmir Büyükşehir Belediyesi kaynaklarıyla Milli Emlak’tan devredilen arazi üzerine yapılıp kullanım hakları Aliağa Belediyesi’ne devredilen Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu’nun son durumunu görünce, binanın durumuna mı yoksa içeride gördüğümüz manzaraya mı daha çok üzülmek gerek, bilemedik. Edindiğimiz bilgilere göre, Milletin Ekibi’nin deposu olarak kullanıldığını öğrendiğimiz binada, ne yerdeki parkeler sağlam kalmış, ne tribün koltukları ne de tesisat ve panolar” dedi.

“Kamu vicdanına ve hukuka bunun hesabını veremezler”

Aliağa halkının hizmetinde olması gereken salonun Milletin Ekibi’ne tahsis edildiğini söyleyen Oğuzhan, “Bu salonla ilgili İzmir Büyükşehir Belediyemiz ve Aliağa Belediyesi arasında imzalanan protokolün 4’üncü maddesinin d bendine ‘Çok amaçlı salonun aydınlatma, idame, bakım, onarım vesaire giderleri Aliağa Belediyesi tarafından karşılanacaktır’ ibaresi salonun sorumluluğunun tamamıyla Aliağa Belediyesi’nde olduğunu tartışmasız bir şekilde göstermektedir. Aliağa halkının hizmetinde olması gereken salonun Milletin Ekibi’ne tahsis edilmesi kabul edilemeyeceği gibi, bakımsızlık ve kötü kullanımdan kaynaklanan kamu zararı hiçbir geçerli mazeretle açıklanamaz. 1 milyon 567 bin liraya mal olan ve her şeyiyle kullanıma hazır bu tesisi enkaza çevirenler, kamu vicdanına ve hukuka bunun hesabını veremezler.” diye konuştu.

“Şanlı Türk Bayrağımız yerlerde, toz toprak içerisinde bırakılmış durumdaydı”

Salonda gördükleri ikinci vahim durumun ise milli ve manevi değerlerimize hakaretle eşdeğer olduğunu vurgulayan CHP İlçe Başkanı Oğuzhan, “Maalesef, şanlı Türk Bayrağımız yerlerde, kirli tribün koltuklarının üzerinde toz toprak içerisinde bırakılmış durumdaydı. Oysa ki değil Türk bayrağı, hiçbir milletin bayrağı yerlere atılamaz, manevi değeri ayaklar altına alınamaz. Belediye Başkanımız Sayın Serkan Acar, milletimizin manevi değerlerini seçim yatırımına dönüştürmek için şov yaparak Çanakkale’ye turlar düzenlerken, demek görünmeyen tarafta Türk Bayrağına, milli ve manevi değerlerimize ancak bu kadar önem veriyor.2893 sayılı Türk Bayrağı Kanunu’nun 7’nci maddesi ‘Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanılamaz.’ demektedir. Fotoğraflarıyla belgelediğimiz bu durumun mahalli mülki amirlikçe değerlendirilerek gerekli yaptırımların uygulanmasını, ayrıca Belediye Başkanı Sayın Serkan Acar ve durumdan sorumlu belediye personelinin Aliağa Halkından özür dilemesini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler