131019098
21 Nisan 2024, Pazar

CHP ilçe yönetimi istifa etti

24 Şubat 2024, Cumartesi 06:05

     


CHP Foça İlçe Başkanı Esen Çeşmeci ve yönetim kurulundaki 8 üye, genel merkezin aday belirleme sürecine tepki göstererek görevlerinden istifa ettiler.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Foça İlçe Başkanı Esen Çeşmeci ve yönetim kurulu üyesi 8 kişi, parti genel merkezin aday belirleme yöntemine tepki göstererek görevlerinden ayrıldı. İstifa eden CHP Foça İlçe Başkanı Esen Çeşmeci ile ilçe yönetim kurulu üyeleri Işık Ergin, Poyraz Aksoy, Hasan Ercan, Birtan İskit, Meryem Ertürk, Ayla Gülay, Nevin Acar ve Fahrettin Elvanlar konu ile ilgili olarak basın açıklaması yaptı.

“Son güne kadar mücadele ettik, ama olmadı”

İlçe halkının iradesinin yok sayılmasını kabul etmediklerini söyleyen Esen Çeşmeci, “Ön seçim sözünü veren genel başkanımız, yine yasal süreler nedeniyle üyeler ile ön seçimin zor olacağını söyleyerek örgüt denetiminde ön seçimden bahsetti. Bu konudaki ısrarımızı bilen ve bazı yerlerde ön seçim yapan genel merkez, Foça'yı bu kategoride değerlendirmedi. Sandık için çok çaba gösterdik. Her türlü yolu denedik. Her türlü iletişime geçtik; fakat genel merkez, Foça'yı ve Foça'nın iradesini yok saydı. Foça halkının, iradesini, sıkıntılarını, taleplerini umursamadı, dinlemedi. Tepeden inme, antidemokratik şekilde dayatmacı ve dar kadrocu zihniyet ile gizli rant planlarını hayata geçirecek kadrolaşma peşinde koştu. Düzeltebilir diye son güne kadar mücadele ettik, ama olmadı” dedi.

“Foça için mücadelemiz devam edecek”

Foça halkının huzuru ve refahı için sonuna kadar çalışmaya devam edeceklerini belirten Çeşmeci, “Halkımıza verdiğimiz sözü tutuyoruz. Foça’nın iradesini hiçe sayan, Foça halkının çıkarları yerine, büyük rant sermayesinin isteklerini yerine getirmeye karar vermiş, Atatürk ilke ve prensipleri ile bağdaşmayan, Cumhuriyet Halk Partisi'nin geçmişten bugüne kadar getirdiği değerleri ayaklar altına alan yapılanmanın suç ortağı olmayacağız. Foça'mıza ve Cumhuriyet Halk Parti'mize sahip çıkmaya, onları korumaya; Foça halkının mutluluğu, huzuru ve refahı için sonuna kadar çalışmaya devam edeceğiz. Her şey bitmiş göründüğünde ya yeni bir yol bulacağız ya da yeni bir yol yapacağız. Foça için mücadelemiz devam edecek.” Diye konuştu.

(SERKAN SELİNGİL)

  
Son Eklenen Haberler