131019098
19 Ekim 2021, Salı

SAADET PARTİLİ KADINLARDAN SU TASARRUFU ÇAĞRISI

24 Mart 2021, Çarşamba 06:06

     


Geçtiğimiz aylarda başlattıkları “Bir Damla Tasarruf” kampanyasıyla toplumun su kullanımı konusunda daha bilinçli hareket etmesini amaçlayan Saadet Partisi Aliağa Kadın Kolları, Dünya Su Günü nedeni ile basın açıklaması yaparak kuraklık tehlikesine duyarsız kalmadıklarını vurguladı.

Artan nüfusun su ihtiyacını yeterli ve güvenli şekilde karşılamanın günümüzün en önemli sorunlarından biri olduğunu kaydeden Saadet Partisi Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkanı Bahriye Dost, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, yarı kurak iklim kuşağında bulunan ülkemizde su sıkıntısının ciddi boyutlara ulaştığına dikkat çekti. Dost, “Su kaynaklarının yetersizliği veya suların kirlenmesinin yanı sıra, var olan kaynakların israf edilmesinin de su sıkıntısının oluşumunda büyük bir paya sahip olduğu önemli bir gerçektir. Su kaynaklarının her alanda verimli kullanılması ve su tasarrufunun yapılması, özellikle de bunun bir alışkanlık haline dönüşmesi, güvenli bir gelecek için atabileceğimiz çok önemli bir adımdır.” dedi.

“Gelip hep birlikte su gönüllüleri olalım”

Kolay ve basit tasarruf tedbirleri ile çok büyük ve önemli adımlar atılabileceğini vurgulayan Bahriye Dost, “Saadet Partisi Kadın Kolları olarak yaklaşık üç ay önce başlattığımız ‘Bir Damla Tasarruf’ projesi ile su kaynaklarımızın önemine ve giderek azalıyor olmasına dikkat çekmek istedik. ‘Bir Damla Tasarruf’ çalışmamız süresince, ülkemizin her bir köşesinden bizimle birlikte olan kardeşlerimizin gösterdiği hassasiyet, gelen faturalarla kendini ortaya koydu. Tasarruf noktasında gayret eden tüm duyarlı kardeşlerimize canı gönülden şükranlarımızı sunuyoruz. Gelin hep birlikte su gönüllüleri olalım. İsrafın önüne geçerek ülkemize tonlarca su armağan edelim.” çağrısında bulundu.

(VOLKAN GÜNDÜZ) 







 
Son Eklenen Haberler