131019098
24 Nisan 2024, Çarşamba

Soyer: “Otoriter iktidarı sandıkta yeneceğiz”

24 Nisan 2023, Pazartesi 06:59

     


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Millet İttifakı Aliağa Seçim Ofisi’nin açılışını yaptı. Soyer, 14 Mayıs’ı büyük bir bayramla kutlayacaklarını ifade ederek, "Tarihte belki ilk kez otoriter bir iktidarı oylarımızla sandıkta yeneceğiz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimi çalışmalarının yürütüleceği Millet İttifakı Aliağa Seçim Ofisi’nin açılışına katıldı. Açılışa Tunç Soyer’in yanı sıra; CHP İzmir Milletvekilleri Mahir Polat ve Bedri Serter, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Millet İttifakı İzmir milletvekili adayları, Millet İttifakı’na mensup siyasi partilerin il ve ilçe yöneticileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

“Demokratik bir iktidar kuracağız”

Seçim ofisi açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, demokrasinin önemine vurgu yaptı. Soyer, “Demokrasi şeffaflıktır, hesap verebilirliktir, adalettir, hukuktur, vicdandır. Öyle olmadığı için bugün bu toprağın kaynakları sadece bir grubun, bir zümrenin ekmeğini büyütüyor. Oysa bu topraklar herkesi doyuracak kadar zengin, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi mutlu edecek kadar kudretli. Dünyanın en güzel, en bereketli topraklarında yaşıyoruz ama yoksuluz, işsiziz ve sefalet içinde kıvranıyoruz. Hiçbirimize yakışmıyor. Bunu değiştirmenin tek bir demokratik yolu var. O da 14 Mayıs’taki seçim. O gün büyük bir bayramla kutlanacak. O gün demokratik bir iktidarı kuracağız. Tarihte belki ilk kez otoriter bir iktidarı oylarımızla sandıkta yeneceğiz ve göreceksiniz bu topraklarda hep beraber, el ele, sağlıkla, huzurla, kardeşçe yaşayacağız. Azim ve kararlılıkla bu topraklarda demokrasiye baharlar getirteceğiz.” diye konuştu.

“Kadınlar kaybettikleri haklarını 15 Mayıs’ta geri alacak”

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ise Türkiye’nin dertlerinin büyük olduğunu ifade ederek, “Dertlerden en çok nasibini alan kadınlar oldu. Gençlerin ve emeklilerin de haklarını aldılar. Ama en çok kadınlar çekti. İstanbul Sözleşmesi’nden çekildiler. Kadınlar kaybettikleri haklarını 15 Mayıs’ta söke söke geri alacaklar. Kadınların haklarını alabilmesi için önce Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı yaparak Çankaya Köşkü’ne göndermek gerekiyor. İnşallah 15 Mayıs’ta iktidar sabahına uyanacağız. Biz bu seçimi büyük farkla alacağız ama rehavete kapılmak yok. Kemal Bey’in dediği gibi 'Size söz yine baharlar gelecek, Kemal Bey sözünden dönmeyecek'” diye konuştu.

Ofis açılışının ardından esnaf ziyareti

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nun ardından söz alan CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan da, “Aliağa’dan bir kez daha söz veriyoruz. Sana söz Aliağa, sana söz Türkiye, 15 Mayıs sabahı bu ülkeye baharları hep beraber getireceğiz” dedi. CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat ise “Cumhurbaşkanımıza yakışır bir büro açıyoruz. Çok uzun bir yoldan geliyoruz. Genel başkanımız uzun bir süredir çalışıyor. Tunç Başkanımız, pire gibi hepimizden çok çalışıyor. Onu iktidarın belediye başkanı da yapacağız” ifadelerini kullandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve beraberindeki heyet, Millet İttifakı İzmir Milletvekili Adaylarının da tanıtıldığı seçim ofisi açılışı sonrasında ilçede esnafı ziyareti de gerçekleştirdi.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler