22 Haziran 2024, Cumartesi

Büyük Emekli Mitingi için hedef 10 bin kişi!

24 Mayıs 2024, Cuma 08:23

     


CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilecek olan Büyük Emekli Mitingi için 200 otobüs kaldırmayı hedeflediklerini, bunun da yaklaşık 10 bin kişiye tekabül ettiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanlığı, Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilecek olan Büyük Emekli Mitingi öncesi Gaziemir’de basın açıklaması düzenledi. Abdullah Arda Meydanı’nda bir araya gelen CHP İl Yönetimi, yoğun yağış nedeniyle açıklamayı CHP Gaziemir İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirdi. Açıklamaya CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Gaziemir Belediye Başkanı Ünal Işık, CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan ve il başkan yardımcıları katıldı.

“Sefalete mahkûm edilen emeklilerimiz için buradayız”

Derinleşen ekonomik krizin faturasını emekliye, işçiye, memura, esnafa, öğrenciye ödetmeye niyetlenen Adalet ve Kalkınma Partisi’nin çözüm değil kriz üreten siyasetine dur demek için alanlarda olacaklarını söyleyen CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, “Sefalete mahkûm edilen emeklilerimizin adalet ve insanca yaşam taleplerini dile getirmek için buradayız. Aylıkları günden güne buharlaşan emekliler bırakın 100 gram et almayı, Pazar, manav tezgahlarına bile bütçe yetiştiremez hale geldiler. Oysa İktidar; 2024 yılını ‘Emekliler Yılı’ ilan etmiş, ‘Türkiye Yüzyılının Emektarları Programı’nı hayata geçirmekle övünmüştü.” dedi.

Vatandaşları mitinge davet etti

Vatandaşları pazar günü Ankara’da gerçekleştirilecek olan Büyük Emekli Mitingi’ne davet eden Şenol Aslanoğlu, “Derin bir hayat pahalılığıyla baş başa bırakılan, kaderine terk edilen emekliler bugün olağanüstü yoksulluğun pençesindeler. Gelirinin tümünü harcadıkları halde temel ihtiyaçlarını bile karşılayamayan emekli yurttaşlarımız bu manada sosyal ölüme terk edilmiştir. Bu sebeple binlerce, on binlerce emeklimizle omuz omuza aynı talepleri dile getirmek üzere hafta sonu Ankara’da toplanacağız. En düşük emekli aylığı asgari ücretle aynı seviyede olana dek mücadele edeceğiz. Emekli bayram ikramiyeleri en az asgari ücret düzeyinde olana kadar mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Emekli aylıkları arasındaki farklılıkları giderecek intibak yasasını hayata geçirdiğimiz gün, kazandık diyeceğiz. Onurlu yaşam hakça bölüşüm için tüm emeklilerimizi ve yarının emeklisi olacak tüm emekçileri 26 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te Ankara’da Tandoğan meydanına bekliyoruz” diye konuştu.

“200 otobüs hedefimiz var”

Ankara’da yapılacak olan mitinge gitmek isteyen vatandaşlar için ulaşım imkanı sağlayacaklarını kaydeden Aslanoğlu, “Tüm ilçelerimizde emekli sendika ve derneklerine gidiyoruz. Gelmek isteyen vatandaşlar ilçe başkanlıklarımıza gelip bildiriyor ve not alıyoruz. Burada Ankara’ya gitmek isteyen tek bir yurttaşımızı bırakmadan Ankara’ya gideceğiz. Yaklaşık olarak 200 otobüs hedefimiz var. Buda yaklaşık olarak 10 bin kişiye tekabül ediyor” dedi.

(SERKAN SELİNGİL) 
Son Eklenen Haberler