131019098
29 Şubat 2024, Perşembe

Adar’dan İYİ Parti ziyareti

25 Mart 2023, Cumartesi 07:02

     


İYİ Parti Aliağa İlçe eski Başkanı Yavuz Adar milletvekili aday adaylığı başvurusunun ardından İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

İYİ Parti Aliağa eski İlçe Başkanı Yavuz Adar bir süre önce İYİ Parti Genel Merkezi’ne müracaat ederek gerçekleştirdiği İzmir 2. Bölgeden Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunun ardından İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Tuğba Oktay Bor ve ilçe yönetimini ziyaret etti. Ziyaret kapsamında açıklamada bulunan Adar, 10 Nisan’a kadar ziyaretlerinin devam edeceğini söyledi. Tuğba Oktay Bor Yavuz Adar’a çıktığı bu yolda başarılar diledi.

“2. Bölgede bulunan tüm ilçe başkanlıklarını ziyaret edeceğim”

Milletvekilliği aday adaylığını bir kez daha duyuran Yavuz Adar, “15 Mart itibari ile Milletvekilliği aday adaylığı süreci başladı. Kongrede aday olmayacağımı Ekim ayında belirtmiştim. Genel başkanımızın tavsiye kararına uyarak milletvekili aday adayı oldum. Geçtiğimiz hafta aday adaylığı müracaatımı gerçekleştirdim. Bu bağlamda resmi olarak ilk adaylığımızı gerçekleştirdikten sonra il başkanlığını ziyaret ettim. Sonra ikamet ettiğim ve 5 yıllık ilçe başkanlığı yaptığım ilçemi ve ilçe başkanımı ziyaret ettim. 2. Bölgede bulunan tüm ilçe başkanlıklarımızı ziyaret edeceğim. Bu ziyaretlerimizin amacı hem adaylığımı arkadaşlarımla birlikte değerlendirmek, hem de genel merkezimizden almış olduğumuz temayül yoklaması olacak. Teşkilatlarımızda bu temayül yoklaması ile ilgili istişarede bulunacağız. Dolayısıyla ilk ziyaretimizi başkanımıza ve kıymetli yönetimine gerçekleştirdik. 10 Nisan’a kadar ziyaretlerimiz sürecek. Genel merkezimizin YSK’ye bildireceği aday listelerini hep birlikte bekliyor olacağız.” dedi.

“Gönlümüzden geçen Aliağa’dan bir siyasetçinin Mecliste yer alması”

Bölgeden uzun süredir Milletvekili seçilen kimsenin olmadığını söyleyen Adar, “Bölgemizden uzun süredir Ankara’ya milletvekili olarak giden kimse yok. İlçemizde diğer siyasi partiler de olmak üzere toplam 10 tane aday adayı var. Gönlümüzden geçen Aliağa’dan bir siyasetçinin Mecliste yer alması. Bölgemizden Ankara’da temsilen bir vekilimizin olmasını arzu ediyoruz. Bölgemiz gelişen, büyüyen bir kent. Maalesef Ankara’da temsiliyet noktasında zayıfız. En son 20 sene önce bir milletvekilimiz vardı. Bölge halkı da Ankara’da bir temsilcisinin olmasını istiyor. Bildiği, tanıdığı ve temas edebileceği, kendi bağrından çıkan bir insanı vekil olarak görmek istiyor. Bu ihtiyacı sahada görüp değerlendirdikten sonra aday adaylığı müracaatımı yaptım. Umarım bölge halkımızın beklentisini karşılarlar. Bu noktada bölge halkımız hayal kırıklığına uğramaz.” diye konuştu.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler