131019098
21 Nisan 2024, Pazar

CHP’de delege seçimleri tamamlandı

25 Temmuz 2023, Salı 06:55

     


CHP Aliağa İlçe Başkanlığı’nda, merkez mahallelerin delege seçimi yapıldı. Kesin olmayan sonuçlara göre, ilçe merkezindeki 7 mahallenin 3’ünde Hakan Turan’ın mavi listesi, 3’ün de Ali Serçe’nin beyaz listesi birinci çıkarken 1 mahallede de eşitlik oluştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aliağa İlçe Başkanlığı’nda kongre süreci devam ediyor. Merkez mahalleler olan Yeni, Yalı, Siteler, Kültür, Kurtuluş, Kazım Dirik ve Atatürk Mahallelerinin delege seçimleri Pazar günü gerçekleştirildi. Seçimler saat 10.00’da başladı. Sabahın erken saatlerinde İzmir Büyükşehir Kültür Merkezi’ne gelen üyeler oylarını kullandı. Oylama kullanma işlemi saat 18.00’e kadar sürdü. Mevcut başkan Özlem Şan Oğuzhan’ın aday olmadığı seçime ilçe başkan adaylarından Hakan Turan mavi listeyle, Ali Serçe ise beyaz liste ile katıldı.

Kesin sonuçlar itiraz sürecinin ardından belli olacak

Seçimin tamamlanmasının ardından saat 18.00 itibariyle sandıklar açıldı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Kültür, Kurtuluş ve Kazım Dirik Mahallelerinde Hakan Turan’ın mavi listesi, Yeni, Yalı ve Siteler Mahallelerinde Ali Serçe’nin beyaz listesi birinci çıkarken Atatürk Mahallesi’nde ise eşitlik oluştu. Delege seçimleri ile ilgili kesin sonuçlar itiraz sürecinin tamamlanmasının ardından belli olacak. Kesin olmayan sonuçlara delege dağılımı şu şekilde oldu; Kültür Mahallesi 27 delege (mavi liste), Kurtuluş Mahallesi 22 delege (mavi liste), Kazım Dirik Mahallesi 24 delege (mavi liste), Siteler Mahallesi 32 delege (beyaz liste), Yalı Mahallesi 13 delege (beyaz liste), Yeni Mahalle 49 delege (beyaz liste), 22 delegenin olduğu Atatürk Mahallesi’nde ise oylar eşit. Bu sonuçlara göre Hakan Turan’ın mavi listesinden toplam 73, Ali Serçe’nin beyaz listesinden ise toplam 94 delege seçildi. Atatürk Mahallesi’nin delege dağılımı da itiraz sürecinin ardından belli olacak.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler