131019098
22 Mayıs 2022, Pazar

ERBAKAN VEFATININ 11. YILINDA ANILDI

26 Şubat 2022, Cumartesi 06:20

     


Türkiye'nin eski Başbakanlarından Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 11. Yılında Saadet Partisi Aliağa İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği programla anıldı.

Türkiye'nin 23'üncü Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ölümünün 11. Yılı nedeniyle Saadet Partisi Aliağa İlçe Başkanlığı tarafından anma programı düzenlendi. Program çerçevesinde Saadet Partisi Aliağa İlçe Binası önünde lokma hayrı gerçekleştirildi. Saadet Partisi Aliağa İlçe Başkanı Mahmut Koç, programda yaptığı konuşmada, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın, ülkemizin yetiştirdiği en önemli ilim, fikir, siyaset, devlet ve dava adamı olduğunu vurguladı. Yaptığı her faaliyetin, yürüttüğü her çalışmanın ülkemizde çığırlar açtığını, İslam dünyasını büyük ölçüde etkilediğini söyleyen Koç, “Biz hak yol üzere yürüdüğüne, mücadele ettiği son nefesine kadar Ümmet-i Muhammed'i çırpınırcasına uyardığına şahidiz. Tıpkı bir dağın heybeti gibi Erbakan'ın da duruşunu, mücadelesini ve asaletini zaman geçtikçe çok daha iyi anlıyoruz. Çünkü her geçen gün yaşanan her olay, onun mücadelesini daha anlamlı ve daha önemli hale getiriyor.” dedi.

“Saadet Partisi'nin çizgisi Erbakan'ın çizgisidir”

Erbakan’ın hayatı boyunca, hakkın hâkimiyeti ve tüm insanlığın saadeti için makamı, mevkiyi, şöhreti ve serveti değil, bütün şer güçleri karşısına alma pahasına, mazlumların sesi olmayı seçtiğini söyleyen Koç, “Çünkü hocamız küçük hesapların değil, büyük hedeflerin insanı oldu. Erbakan Hoca’yı anıyor olmak, ümmetimizin bu büyük değerini, kadrini, sadece saygı ve tazim ifadeleri ile beyan etmek değildir. Erbakan Hoca’yı anıyor olmak, hayatı onun yüreği ile kavramak, mücadeleyi onun bilinç ve örnekliği ile sürdürmek, yarınlara ise başı dik ve emin adımlarla Erbakanca yürümekle olur. Biz de Saadet Partisi olarak, mücadelemizi onun bilinç ve örnekliği ile başı dik ve emin adımlarla, onun ideallerini gerçekleştirmek için Erbakanca yürümeye devam ediyoruz. Şu bilinmelidir ki Saadet Partisi'nin çizgisi Erbakan'ın çizgisidir. Bugün milli görüşçü olmanın, Erbakan'ın yolundan gitmenin, Erbakan'ın çizgisini takip etmenin, tek ölçüsü var, o da Saadet Partili olmaktır. Hiç kimsenin endişesi, hiç kimsenin şüphesi olmasın ki Allah'ın izniyle bir gün, yaşanabilir bir Türkiye'yi mutlaka inşa edeceğiz. Yeniden büyük Türkiye'yi mutlaka gerçekleştireceğiz ve adil bir dünyayı mutlaka kuracağız. Çünkü inanıyoruz ki zafer inananlarındır ve zafer yakındır. Erbakan Hocamızı rahmetle ve minnetle yâd ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler