131019098
22 Nisan 2024, Pazartesi

Dağ, “Şehrimizi dünyanın ticaret merkezi haline getireceğiz”

26 Şubat 2024, Pazartesi 06:05

     


Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, İzmir’i 1 Nisan'dan sonra sadece Ege'nin değil dünyanın ticaret merkezi haline getireceklerini belirterek, “Bunu birlikte başaracağız" dedi.

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, MÜSİAD’ın düzenlediği ‘Sürdürülebilirlik odağında lojistik sektörü ve gelecek trendleri’ başlıklı etkinliğe katıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun yer aldığı toplantıya İzmir Valisi Süleyman Elban da katıldı. Kentin tarihini, kültürünü, doğal güzelliklerini koruyarak modern belediyecilik anlayışı ile kalkındırmayı hedeflediklerini söyleyen Hamza Dağ, programda yaptığı konuşmada, “İzmirimizi bir yatırım cennetine dönüştürme arzusundayız. İzmir'de yaşayan tüm iş insanlarının 1 Nisan'dan sonra yapacağımız işlerde destek vermelerini arzuluyoruz. Eğitimden sağlığa kadar her alanda kapsamlı iyileştirmeler yapmayı hedefliyoruz. Şeffaf ve hesap verilebilir belediyecilik anlayışını benimseyerek tüm vatandaşlarımız ile şehrimizi ileriye taşımayı hedefliyoruz ”dedi.

“İzmir sadece ticaret merkezi değil kültürel ve turistik bir merkez haline gelecek”

1 Nisan'dan sonra canla başla bu İzmir’e hizmet edeceklerini söyleyen Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, “Bu şehrin ekonomisini büyütecek 3 stratejik alan var. Diğerleri kendi alanında büyüyor. Bilişim vadisi, inovasyon ve teknokent. Bununla şehri ileriye doğru taşıyacağız. Liman arkasındaki alanda Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile çalışacağız. Yenilenebilir enerji alanında önemli gelişme var. Aliağa, Menemen tarafında bunları hayata geçirmek lazım. Üçüncüsü sağlık turizmi. Bizim turizm konusunda diğer şehirlere oranla geride olduğumuzu kabul etmemiz lazım. Ülkemize gelen sağlık turistlerini İzmir'e çekmek hedeflerimizden biri olacak. Bunlar İzmir'i sadece ticaret merkezi değil kültürel ve turistik bir merkez haline getirecek. Şehrimizi 1 Nisan'dan sonra sadece Ege'nin değil dünyanın ticaret merkezi haline getireceğiz. Bunu birlikte başaracağız” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler