131019098
24 Nisan 2024, Çarşamba

İsmail Doğan, “Kendi sesimizi meclise taşımalıyız”

26 Nisan 2023, Çarşamba 06:23

     


Yeşil Sol Parti İzmir Milletvekili Adayı İsmail Doğan, Petrol-İş Aliağa Şube’sini ziyaret etti. Doğan, alın teri ile geçinen insanların sermayenin değil, işçilerin, emekçilerin temsilcilerine oy vermesi gerektiğini belirterek, “Kendi sesimizi meclise taşımalıyız” dedi.

Emek Partisi’nin (EMEP) Yeşil Sol Parti listesinden İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı İsmail Doğan ve EMEP İzmir İl Başkanı Emine Uyar, Petrol-İş Aliağa Şube yönetimini ziyaret etti. Ziyarette Aliağa petro-kimya üyesi işçilerinin son dönem talepleri, TİS süreçleri, sendikal örgütlülüğün önündeki engeller ve seçim döneminden beklentileri üzerine istişarelerde bulunuldu.

“Aliağa işçilerinin kazanımı, Türkiye’deki işçi sınıfının kazanımı olacak”

Ziyarette konuşan İsmail Doğan, “İşçilerin taleplerinin, mücadelelerinin mecliste yer alması için bu seçimlerde EMEP'in Yeşil Sol Parti listesinden adayım. Aliağa demokrasi mücadelesi açısından bütün unsurları bünyesinde toplayarak mücadele eden bir yer. Biz de kırk yıl bu kentte emek mücadelesinde yer aldık. Aliağa işçilerinin her kazanımı, Türkiye’deki işçi sınıfının kazanımı olacaktır. Biz alın teri ile geçinen insanlar olarak sermayenin değil, işçilerin, emekçilerin, gençlerin, kadınların temsilcilerine oy vermeli, kendi sesimizi meclise taşımalıyız” dedi.

“İşçiler birleşmeli, birlikte mücadele etmeli”

İşçilerin birliğinin işçi sınıfı mücadelesinin ilerlemesi için bir panzehir olduğunu ifade eden Doğan, “Aliağa işçilerinin kazanımı için bu havzada çalışan, PETKİM, Star, TÜPRAŞ, Ravago işçileri birleşmeli, birlikte mücadele etmeli. 1 Mayıs’ta işçilerin birliğinin alana indiği en önemli gündür. Bu yüzden Aliağa işçileriyle 1 Mayıs’ta alanlara, 14 Mayıs’ta sandıklara çağırıyoruz” diye konuştu. Petrol-İş Aliağa Şube Başkanı Hasan Toptan da “Aliağa işçisi, sizlerin döneminde attığınız temellerin üzerine mücadele etmeye devam ediyor” dedi. Toptan adaylığı konusunda, İsmail Doğan’a başarılar diledi. Ziyaret, 1 Mayıs'ta Aliağa işçi ve emekçilerini saat 08.30’da Petrol-İş önünden gerçekleşecek yürüyüşe çağrı ile son buldu.

“Hep birlikte kazanacağız”

Doğan, daha sonra Emekli-Sen ve Eğitim Sen Aliağa temsilciliklerini de ziyaret etti. Doğan yaptığı konuşmalarda, “Amacımız mecliste emeğin sesi olmak. Bu dönem başkanlık sisteminin değişmesi, tek adam iktidarının son bulması ve işçilerin, emekçilerin en geniş birlikteliğini sağlamak üzere Emek ve Özgürlük İttifakı olarak yola çıktık. Bu seçimde işçiler, emekçiler, emekliler, memurlar hep birlikte kazanacağız” dedi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler