131019098
12 Nisan 2024, Cuma

“Türkiye Yüzyılı gençlerimizin omzunda yükselecek”

26 Nisan 2023, Çarşamba 06:25

     


Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İzmir'de basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kasapoğlu açıklamasında, "Türkiye Yüzyılı ile dünyayı daha adil bir ortam kılmanın yolu bizim gençlerimizin omzunda yükselecek inşallah." dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Alsancak Gençlik Merkezi'nde gazetecilerle bir araya geldi. Kasapoğlu, bu yıl İzmir'de başvuran her öğrencinin yurtlara yerleştirildiğini, Avrupa'da bunun ortalamasının yüzde 15-18'lerde olduğunu belirtti. Depremin ilk anından itibaren yurtların depremzedelere açıldığını hatırlatan Kasapoğlu, “Yurtlar bir modeldir. Özel bir modeldir ve özel bir ilginin sonucudur.” dedi.

“Biz gençleri özne olarak görüyoruz”

Kasapoğlu, gençlere bir imkan verildiğinde başaramayacakları şey olmadığını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye Yüzyılı ile dünyayı daha adil bir ortam kılmanın yolu, bizim gençlerimizin omzunda yükselecek inşallah. Evet, yeni bir yüzyıl, Türkiye Yüzyılı diyoruz değil mi? Hamdolsun bu sürecin başlangıcına yönelik adımlarımız, Türkiye Yüzyılı'na hazır hale getirdiğimiz bir gençlik altyapısı var. 81 ilde üniversite; üniversiteye erişimin sağlanabilmesi, fırsat eşitliği temelinde atılan bir adımdır ve sonuçtur. Birileri gençleri araç olarak görüyor ama biz gençleri özne olarak görüyoruz. Anlayışımızın öznesi, her şeyin başı, temeli, ana aktörü gençler.”

“İzmir'le ilgili yeni çalışmalarımız olacak”

Milletvekili adayı olduğu İzmir için, “Türkiye'nin gözbebeği şehirlerinden." ifadesini kullanan Kasapoğlu, sanayisi, ekonomisi, tarımı, turizmi, eğitimi, sporu ve gençliğiyle bir marka olan kenti birlikte güçlendireceklerini kaydetti. İzmir'deki müthiş enerjiye şahit olduğunu dile getiren Kasapoğlu, "İzmirli hemşerilerimizin ilgisi için müteşekkirim. İzmirli gençlerin bu anlamdaki teveccühü için çok mutluyum. İzmir'in bu anlamda bir enerji misyonu taşıması ayrıca mutluluk verici. İnşallah önümüzdeki günlerde İzmir'le ilgili yeni çalışmalarımız olacak. Sporda, gençlikte, diğer alanlarda hizmete alacağımız çalışmalarımız olacak. Oralarda sizlerle beraber olacağız. Başlatacağımız, müjdeleyeceğimiz çalışmalarımız olacak.” diyerek sözlerini tamamladı.

(AA)  
Son Eklenen Haberler