14 Haziran 2024, Cuma

Tuğba Oktay Bor, ilçe başkanlığına aday

26 Ekim 2022, Çarşamba 06:44

     


İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanlığı’nda hukuk işleri, seçim işleri ve siyasi işler başkanlığı görevlerini üstlenen Avukat Tuğba Oktay Bor, İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, partisinden milletvekili aday adayı olacağını açıklayarak yapılacak ilçe kongresinde başkanlığa aday olmayacağını duyurmuştu. Bunun üzerine İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanlığında hukuk işleri, seçim işleri ve siyasi işler başkanlığı görevlerini üstlenen Avukat Tuğba Oktay Bor, İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanlığı için adaylığını açıkladı. İlçe binasında yapılan açıklamaya partililer katılım gösterdi.

“Sayın Adar’a teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum”

Avukat Tuğba Oktay Bor, açıklamasında, “Genel Merkezimiz tarafından alınan karar neticesinde ilçemizde de kongre sürecine girmiş bulunmaktayız. İki dönemdir ilçe başkanlığı görevini üstlenen Sevgili Başkanımız Yavuz Adar, birkaç gün önce yapmış olduğu basın açıklaması ile yeni dönemde ilçe başkanlığına aday olmayacağını ve milletvekili aday adayı olduğunu dile getirmiştir. Günden güne güçlü adımlarla ilerleyen ve büyüyen, dalları ve yaprakları sağlam bir şekilde yarınlara ve iktidara uzanan partimizde nöbet değişimleri elbette olacaktır. Fakat bu koca çınarda ne dal gövdeden, ne de gövde topraktan ayrılacaktır. Ülkemizi daha ileriye, daha demokratik yarınlara taşıma yolunda bayrağı bir adım ileri götüren Sayın Yavuz Adar’a bir kez daha teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.” Dedi.

“Başaracağım daha çok büyük işler var”

Sözlerine kendisini tanıtarak devam eden Bor, “1993 yılında Aliağa’da doğdum. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi Aliağa’da tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tercih ettim ve lisans eğitimimi burada tamamladım. 2016 yılından bu yana İzmir Barosu’na bağlı olarak ve Aliağa’da serbest avukatlık yapmaktayım. Henüz 3 ay önce dünya evine girdim. İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanlığı’nda hukuk işleri, seçim işleri ve siyasi işler başkanlığı görevlerini yürüttüm ve henüz 29 yaşındayım. Bugün böylesine genç bir kardeşiniz olarak bu kürsüden ilçe başkanlık adaylığımı açıklayarak, gençlerimizin ne kadar büyük işler başarabileceğini bir kez daha görmek ve göstermek istedim. Çünkü bana göre gençlik ne yaştadır, ne de saçtaki sakaldaki kırlarda. Bana göre gençlik insanın içindeki heyecanda, umutta, cesarette, çalışma azminde ve iradesinde gizlidir. Bu nedenle henüz 29 yaşında ben de birçok şeyi tecrübe etme ve öğrenme imkanına sahip oldum. Mesela babamdan emeğin kıymetini ve yüceliğini öğrendim. Mesela annemden fedakarlığı öğrendim. Eşim sayesinde en yüce duyguyu sevgiyi, aşkı öğrendim. Bu çatı altında tanıştığım yol arkadaşlarımdan kan bağı olmasa bile aile olunabileceğini öğrendim. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’den cesareti öğrendim. Büyük Önder Gazi Mustafa Atatürk’ten; o mavi gözlü devden görmeden sevmeyi, tanımayı, fikirlere aşık olmayı ve o ışıkta yürümeyi öğrendim. Fakat biliyorum ki öğreneceğim daha çok şey, yürüyeceğim daha çok yol, başaracağım daha çok büyük işler var.” ifadelerini kullandı.

“Adaylığımı açıklıyor olmak benim için çok kıymetli”

İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanlığı görevinin kendisi için çok kıymetli olduğunu belirten Tuğba Oktay Bor, “Burada çalışmalarım boyunca hiçbir görevden kaçınmamaya, hiçbir arkadaşımı kırmamaya, hiç kimseye saygısızlık etmemeye büyük özen gösterdim. Tüm arkadaşlarımdan da Allah razı olsun bana kucak açtılar, kardeşleri, evlatları yerine koydular, sevdiler, saydılar. Üzdüğüm, kırdığım tek bir kişi dahi varsa aflarına sığınıyorum. Kan bağı olmadan aile olmak ne demek ben burada, bu çatı altında öğrendim. Bu nedenle de bu ailenin bir parçası olarak ilçe başkan adaylığımı açıklıyor olmak benim için çok kıymetli ve son derece gurur verici. Hedefimiz teşkilatımızda birlik ve beraberliği sağlamaktır. Hedefimiz demokrasiye işlerlik kazandırmaktır. Hedefimiz İYİ Parti’yi yerelde ve ülke genelinde iktidar yapmak, sayın genel başkanımızın çalışmalarına katkı sağlamaktır. Hedefimiz vatandaşımıza, Aliağamıza, canımız ülkemize hizmet etmektir. Hedefimiz üyelerimize, gençlerimize, büyüklerimize, partimize, ülkemize layık bir yönetim olmaktır. Hedefimiz ev ev, sokak sokak, mahalle mahalle gezerek dinlemek, anlamak, anlatmak, çözüm üretmektir. Bir araya gelmek başlangıç, birlikte kalabilmek ilerleme, birlikte çalışmak ise başarıdır. Bizler hep birlikte çalışarak başaracağız. Ben bu ailenin bir neferi, bir evladıyım. Ben Cumhuriyetçi, Atatürkçü, demokratik, kalkınmacı, laik Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Ben bu toprakların kadınıyım. Ben medeniyet yolunun taşlarını döşeyen cesur yüreğim. Azimliyim, kararlıyım, çalışkanım. Gencim, dinamiğim, heyecanlıyım. Ben muhtaç olduğu kudreti damarlarındaki asil kanda taşıyan Türk genciyim. Tüm bu ilke ve sözlerimle alnı açık, dimdik tekrar ediyorum; İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanlığına adayım. Hepinize destekleriniz için, geldiğiniz için ve heyecan ve gururuma ortak olduğunuz için teşekkür ediyorum. Kongremiz teşkilatımıza, ilçemize ve tüm ülkemize hayırlı olsun.” Şeklinde konuştu.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler