22 Haziran 2024, Cumartesi

Kılıç: “Babanızın malı değil”

27 Ocak 2024, Cumartesi 06:36

     


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla, aralarında Yenişakran Plajı’ndaki bir arazinin de bulunduğu İzmir’deki 16 arazi özelleştirme kapsamına alındı. CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, “Babanızın malı değil, İzmirlinin hakkı” diyerek karara tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Konak, Karaburun, Dikili, Aliağa ve Çeşme’de yer alan değerli arazileri özelleştirme kapsamına alan kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, şunları söyledi: “AKP döneminde 100 yıllık Cumhuriyetimizin birikimi olan fabrikalarımız satıldı, enerji şirketlerimiz, limanlarımız satıldı. Çiftçimizin emeğiyle, işçimizin alın teriyle kurulan tesislerimiz birer birer elden çıkarıldı. Şimdi sıra, cennet koylara, yeşil alanlara, sahillerimize, tarım arazilerimize geldi. Cumhurbaşkanı, kentimizin en güzel sahillerini bir gecede özelleştirme kapsamına aldı. İzmirlinin malını İzmirliye sormadan satışa çıkardı. Aliağa, Çeşme, Dikili, Karaburun ve Konak’ta toplam 16 alan özelleştirme kapsamında.

İZMİR’İN GÖZBEBEĞİ ALSANCAK  

Burası Alsancak. İzmir’in gözbebeği. Bir süre önce buradaki tarihi elektrik fabrikasını özelleştirme kapsamına alınmıştı. İzmirliler karşı çıktı, kulak asmadılar, şimdi de bu fabrikaya komşu arazileri özelleştirme kapsamına aldılar. 

ÇEŞME’DE 10 ARAZİ 

Liste uzun, İzmir’in en güzel sahil kasabası Dikili’de dev bir arazi özelleştirme listesinde. Alan 32 bin metrekare. Çeşme’ye ait 10 arazi listede. Denize sıfır konumda, ünlü plajların hemen yanı başındaki Maliye arazileri listede.

SAHİL KENARLARI LİSTEDE  

Karaburun’da satışa sunulan araziler Olcabük Plajı ve Yer Dostlar Plajlarının yanı başı, Aliağa’daki arazi Yenişakran Plajı’nın yanı başı.

PLAJLARIMIZI YANDAŞLARINA PEŞKEŞ ÇEKECEKLER

Plajlar, sahiller, deniz kenarları, kentin en merkezi noktasındaki değerli araziler hepsi birden bu listede. Tesadüf mü? Tüm bu değerli araziler satış, kiralama, gelir ortaklığı modeli adı altında peşkeş çekilecek. Tarihi alanlarımız, sahillerimiz, plajlarımız halkındır.

KİMSE BABASININ MALINI SATMIYOR

Bugün özelleştirme adı altında bu alanların yandaşlarınıza peşkeş çekilmesi kentlinin, kent hakkının ihlalidir. Doğamıza, tarihimize, denizlerimize, kıyılarımıza sahip çıkacağız. Kimse babasının malını satmıyor. Bu alanlar İzmirlilerindir ve öyle kalmalıdır. İzmir’e ve İzmirliye karşı yapılacak her türlü haksızlığa kalkan olmaya devam edeceğiz. Bu özelleştirme kararlarını derhal geri çekin.”

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler