131019098
22 Nisan 2024, Pazartesi

Tugay'dan 'çantada keklik' eleştirilerine yanıt

27 Şubat 2024, Salı 07:08

     


Seçim çalışmalarını sürdüren CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, CHP'ye yöneltilen “İzmir garanti, çantada keklik” eleştirilerine yanıt verdi.

Seçim çalışmalarına Urla’da devam eden CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, ilçede muhtarlar, belediye meclis üyeleri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile buluştu, projelerini anlattı. Tugay, CHP'ye yöneltilen “İzmir garanti, çantada keklik” eleştirilerine de yanıt verdi.

“Buradan kimse cumhuriyete zarar verecek karar beklemesin”

İzmir’in cumhuriyetçilerin, Atatürkçülerin, vatanseverlerin, ülkenin kıymetini bilenlerin, zamanında ilk kurşunu atıp düşmanı denize dökenlerin şehri olduğunu söyleyen Cemil Tugay, “Buradan kimse halka, devlete, Cumhuriyete zarar verecek karar beklemesin. İşin doğrusu bu. CHP bu anlayışa sahip olduğu için insanlar destekliyor. Biz bunu biliyoruz, biz İzmirliyiz, biz bu toplumun içerisinde bu nefesi alarak, buradan beslenerek yaşadık ve büyüdük. Ben başka partide de siyaset yapabilirdim. Kimse beni zorla CHP’ye üye yapmadı. Ama benim yetiştiğim şehir, beni yetiştiren insanlar, benim gibi düşünen insanlar, babamdan öğretmenlerime, arkadaşlarımdan meslektaşlarıma bu şehrin bütün insanları, biz buna inanarak yetiştik. Dedik ki kendimizi siyasi olarak nerede en doğru konumlandırırız. İşte bu altı oklu bayrağın altında. Mesele bu. Yoksa falanca tüccar gelip de Cumhuriyet Halk Partisi’nde kendi kişisel kazancını artırmak için ya da kariyer yapmak için bu partide siyaset yapmıyor.” Diye konuştu.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler