131019098
20 Ocak 2021, Çarşamba

“EMEKLERİ VE YAZDIKLARI TARİH ASLA UNUTULMAYACAK”

27 Nisan 2020, Pazartesi 06:29

     


AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, sağlık çalışanlarına moral ziyaretinde bulundu. Sağlık çalışanlarının her birinin bu biyolojik savaşın ülkemizdeki kahramanı olduğunu vurgulayan Sürekli, “Emekleri ve yazdıkları tarih ile asla unutulmayacaklar” dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; Çiğli Bölge Eğitim ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanelerinin başhekimlerini ziyaret ederek bilgi aldı, sağlık çalışanları ile bahçe sohbeti gerçekleştirdi. Başkan Sürekli; Koronavirüsle mücadele sürecinin başından itibaren hastanelerin durumu ve sağlık personelinin ihtiyaçlarını yakından takip ettiğini belirtirken, sağlık çalışmalarını bu kez bizzat yerinde görüp, sağlık çalışanları ile bir araya gelmekten heyecan duyduğunu ifade etti.

Sağlık personeli ile sohbet etti

Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Başhekimi İlker Kızıloğlu ve Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Mustafa Emiroğlu ile hastane bahçesinde sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek bir araya gelen, mevcut durumları ve çalışmalarıyla ilgili bilgi alan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; ayrıca her iki hastanenin sağlık personeli ile de sohbet etti. Sürekli, ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamada; sosyal mesafe gereği ellerini sıkamasak da, sağlık çalışanları ile buluşmasının, siyaset hayatı boyunca gerçekleştirdiği en anlamlı buluşmalardan biri olduğunu vurgulayarak, heyecanını dile getirdi.

“Her biri bu biyolojik savaşın ülkemizdeki kahramanı”

Mücadelenin öncü ve sürükleyici kesimi olan sağlık çalışanları ile bir araya gelmenin kendisini son derece gururlandırdığını söyleyen Sürekli, “Bizler de, sonuna kadar onların yanındayız. İl Sağlık Müdürlüğü’müz alt yapılarının güçlendirilmesi ve aksama olmadan bir iş süreci yaşamaları için tüm gücünü harekete geçirdi. Her ihtiyaçları titizlikle karşılanıyor. Tıbbi malzeme eksikleri yok, tedbir amaçlı ya da kişisel tüm malzeme ve ihtiyaçlarını karşılanıyor. Bu zorlu, sıkıntılı dönemin yol göstericileri de kahramanları da onlar. İki hastanemizin sağlık yöneticileri, doktorları, hemşire ve hasta bakıcıları, teknik personeli ve diğer çalışanları ile bir araya gelmek, onların ellerine sıkmasam da seslerini duyarak karşılıklı moral alışverişinde bulunmak, olağanüstüydü. Onların çabasının ve fedakârlıklarının karşılığını ne yapsak ödeyemeyiz. Her biri, bu biyolojik savaşın ülkemizdeki kahramanıdır; emekleri ve yazdıkları tarih ile asla unutulmayacaklardır.” diye konuştu.

(SERKAN SELİNGİL)  
Son Eklenen Haberler