22 Haziran 2024, Cumartesi

Kazıcı, “Güçlü Türkiye’nin yolu, güçlü kadınlardan geçiyor”

27 Mayıs 2024, Pazartesi 08:11

     


CHP Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkan Adayı Ömür Kazıcı, güçlü bir Türkiye’nin yolunun, güçlü kadınlardan geçtiğine inandığını belirterek, “Kadınların iş hayatına ve sosyal hayata eşit derece katılımı için var gücümüzle çalışmaya geliyoruz.” Dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkan Adayı Ömür Kazıcı, parti ilçe binasında kadın üyelerin katılımıyla aday tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan CHP İlçe Kadın Kolları Üyesi Damla Demirelli, kadınların yaradılışından başlayan mücadelelerin hatırlanması, yaşamlarına farkındalık katılması gerektiğini belirterek Ömür Kazıcı’yı konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet etti.

“Daha kararlı adımlar atmamız gereken bir süreçteyiz”

Konuşmasına kendisini tanıtarak başlayan CHP Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkan Adayı Ömür Kazıcı, “Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Kadın Kolları'nda seçime gidiyoruz. Ben Ömür Kazıcı; doğma büyüme Aliağalıyım. Evli ve iki çocuk annesiyim. Sevgili eşim ve çocuklarımın desteğiyle, kadınların dertlerini ve isteklerini anlayabilecek bir kadın kolları başkanı adayı olabileceğime inandım ve kitleler tarafından yüreklendirildim. Siyaset yoluna hizmet için girdim. Ülkemizde 2023 yılında gerçekleştirilen 1. ve 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ve 2024 yılı 31 Mart Yerel Seçiminde meclis üyesi adayı olarak görev aldım. Cumhuriyet Halk Partisi'nin her kademesinde aktif çalışmış bir nefer olarak desteklendiğim için aday olmaya karar verdim. Yerel seçimlerde verdiğimiz emeklerin karşılığını sosyal demokrat ideolojiyle tanıştırarak, yeni bir döneme, yeni bir soluğa açılan bir kapı eşiğindeyiz. Daha önemli kararlar, daha kararlı adımlar atmamız gereken bir süreçteyiz.” Dedi.

“Bizim işimiz kadının gücü”

Güçlü bir Türkiye’nin yolunun, güçlü kadınlardan geçtiğine inandığını vurgulayan Kazıcı, “Kadının işi, güç. Ne yazık ki hayatın yükü, evin geçim sıkıntısı, savaşlarda evlat ve eş kaybetme, toplumsal meselelerin en büyük yükü bizim sırtımızda; aile içi şiddet, güvensiz sokaklar, eğitimde eşitsizlik, iş hayatında adaletsizlik. Bu yüzden bizim işimiz kadının gücü. Biz güçlü bir Türkiye’nin yolunun, güçlü kadınlardan geçtiğine inanıyoruz. Onların evde, ofiste ve tarlada verdiği emek mücadele bizim davamız. Kadınların iş hayatına ve sosyal hayata eşit derece katılımı için var gücümüzle çalışmaya geliyoruz. Onları sınırsız projelerle destekleyip, kadın üye sayımızı kat ve kat arttıracağız. Eğer bir nebze olsa onlara güç verebiliyorsak ve sırtlarından yük alabiliyorsak bu en büyük gururumuz. Çünkü kadının işi Türkiye’nin gücü.” Diye konuştu.

“Kadınlarımızı üretmeye ve ekonomik olarak kalkınmaya teşvik edeceğiz”

Kazıcı, kadınlarla proje havuzu oluşturup iyi projeleri ortaklaşarak, iş birliği kurarak, hazır projeleri de hemen uygulamak istediklerini belirtti. Pratik destekleri sağlayacaklarını, yaratıcı, ses getirici işler yapacaklarını kaydeden Ömür Kazıcı, “Örneğin, Evimiz Atölyemiz adlı projemizi hayata geçireceğiz. Evlerinde üretim yapan kadınlarımızı kooperatifler ve kadın girişimci merkezleri iş birlikleriyle üretmeye ve ekonomik olarak kalkınmaya teşvik edeceğiz. Projeler kapsamında temel girişimcilik eğitimleri ve mentor destekleri alarak kadınlarımızın iş modellerine destek sağlayacağız. Kadına karşı şiddetle mücadele başta olmak üzere kadın istihdamının kademeli olarak arttırılması, kadına karşı şiddet noktasında bilinç projelerinin hayata geçirilmesi, seminer ve eğitimlerle desteklenmesini sağlayacağız.” Dedi.

“Üreten Kadınlar Festivali düzenleyeceğiz”

Aliağa’daki kadınlar için barolar ve tabipler odasıyla görüşüp ücretsiz hukuki ve psikolojik destek sağlamayı hedeflediklerini söyleyen CHP Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkan Adayı Ömür Kazıcı, “Umudumuzu birlikte büyüteceğiz. Üreten Kadınlar Festivali düzenleyeceğiz. El sanatlarıyla uğraşan kadın girişimci ve kadın sanatkârların desteklenmesi, gelişmelerine yardımcı olunması, unutulmaya yüz tutmuş sanat ve zanaatların yaşatılması, aile bütçelerine katkı sağlamak amaçlı ürünleri sergileyip, konserler, workshoplar, söyleşi ve eğitimler ile destekleyeceğiz. Bunlar için Aliağa’mızdaki önemli kurum ve kuruluşlardan destek isteyeceğiz” İfadelerini kullandı.

“Birlikte daha güçlü, daha mutluyuz”

Attıkları her adımda eşitliği ve umudu örgütlediklerini belirten Ömür Kazıcı, kadın kolları seçiminde oy kullanacak üyelerden destek istedi. Kazıcı, açıklamasını şu ifadelerle sonlandırdı, “Buradan tüm kadınlara sesleniyoruz. Eşitlik için, demokrasiyi savunan özgürlük için, yoksulluğu bitirmek için, engelli yurttaşlarımızın önündeki engelleri kaldırmak için, işsizliğe son vermek için, şiddeti durdurmak için, İstanbul Sözleşmesini yeniden yürürlüğe koymak için, kadın hakları, çocuk hakları, doğa hakları ve hayvan hakları için, emeklilerimizin 3 kuruşa muhtaç yaşamaması için, laik, demokratik ve özgür bir Türkiye’yi yeniden inşa edebilmek için hep birlikte birleşelelim. Her zaman omuz omuza, el ele olacağız. Gücümüzü milletimizden, güvenimizi yaptığımız işten alıyoruz. Ellerimiz de birleşecek, kalplerimiz de. Çünkü biz birlikte daha güçlü, birlikte daha mutluyuz kadınlar olarak.  Bizim Maviye olan tutkumuz; Selanik’te doğan bir çift gözle başladı diyoruz. Oy pusulamızın rengi mavi. Kadınlarımız için ‘Haydi Aliağa’ diyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Kadın Kolları seçiminde oy kullanacak üyelerimizden desteklerinizi bekliyoruz.”

(VOLKAN GÜNDÜZ)

  
Son Eklenen Haberler