19 Haziran 2024, Çarşamba

Kavaklıoğulları'na gençlerden destek

27 Kasım 2023, Pazartesi 07:00

     


CHP Aliağa İlçe eski yöneticisi Ilgın Kavaklıoğulları, partisinden Aliağa Belediye Meclis Üyeliği için aday adayı oldu. Kavaklıoğulları'nı aday adaylığı başvurusunda CHP’li gençler yalnız bırakmadı.

Geçtiğimiz günlerde CHP Aliağa İlçe Yönetiminden istifa eden Ilgın Kavaklıoğulları, partisinden Aliağa Belediye Meclis Üyeliği için aday adaylığı başvurusunda bulundu. Partisinin Aliağa ilçe başkanlığına giderek resmi başvurusunu gerçekleştiren Kavaklıoğulları'nı CHP’li gençler yalnız bırakmayarak destek verdi. Başvurusu sonrası açıklamalarda bulunan Ilgın Kavaklıoğulları, çok küçük yaşlardan beri partisinin her alanında görev aldığını belirterek, dört yıl boyunca gençlik kolları ilçe sekreterliği yaptığını ve kısa süre önce de Aliağa Belediye Meclis Üyeliği’ne aday adaylığı için CHP İlçe Başkan Yardımcılığı görevini devrettiğini söyledi.

“CHP kazanacak, Aliağa kazanacak”

Yurtdışında eğitim gördüğü dönemlerde de Türkiye’ye kesin dönüş yaptıktan sonra da siyasetle bağını hiç koparmadığını kaydeden Ilgın Kavaklıoğulları, “Özellikle yurtdışında yaşadığım dönemlerde ve sonrasında birçok ülkeye yapmış olduğum ziyaretlerde; sosyal, kültürel, ekonomik ve çevresel konular hakkında bilgi birikimi elde ettim. Birçok projeyi ilçemize entegre etmeye çalışarak katkı sağlamak istiyorum. Değerli genç arkadaşlarımın, büyüklerimin tavsiyesi ve desteği üzerine Aliağa Belediye Meclis Üyeliği için aday adaylığı başvurusu yapma kararı aldım. CHP Aliağa İlçe Başkanlığımıza evraklarımı teslim ederek resmi başvurumu tamamladım. Aliağa’mızın yeniden sosyal belediyecilikle yönetilmesini sağlamak için elimizden geleni yapacağız. Çıktığım bu yolda, başta Eşim Büşra Sevgi Kavaklıoğulları'na, Aliağa CHP Aliağa İlçe Başkanımız Ali Serçe’ye, CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanımız Burak Kotan'a, destek olan herkese teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum. CHP kazanacak, Aliağa kazanacak. ” İfadelerini kullandı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler