131019098
16 Mayıs 2022, Pazartesi

BAŞKANLIĞA DÖNMEK İÇİN KAMPANYA BAŞLATTI

28 Mart 2022, Pazartesi 06:58

     


Menemen Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Serdar Aksoy, göreve dönmek için kampanya başlattı. Aksoy, haksız yere görevden uzaklaştırıldığını ve göreve iadesinin yapılması gerektiğini belirten el ilanlarını Menemen ilçe merkezi ile köy ve mahallelerde vatandaşlara dağıttı.

Menemen’de "zimmet ve irtikap" soruşturması kapsamında tutuklanıp görevden uzaklaştırılan Menemen Belediye eski Başkanı Serdar Aksoy, yargılandığı davanın ilk duruşmasında adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Daha sonra görülen duruşmada adli kontrol şartı da kaldırılan Aksoy, göreve iadesini talep etmiş ancak İçişleri Bakanlığı'ndan olumsuz yanıt almıştı. Aksoy, mahkeme kararına göre belediye başkanlığına geri dönmek için bir engel olmadığını ve suçsuzluğunun ispat edildiğini anlatmak için ilçede kampanya başlattı. Aksoy, haksız yere görevden uzaklaştırıldığını ve göreve iadesinin yapılması gerektiğini belirten el ilanlarını Menemen ilçe merkezi ile köy ve mahallelerde vatandaşlara dağıttı.

“Hakkım olanı geri almak için mücadele edeceğim”

Aksoy, dağıttığı el ilanlarında, “20.11.2020 tarihinde hakkımda başlatılan soruşturma sonrası evraklarda bulunan imzanın bana ait olmadığı ve yapılan araştırmalar sonucu herhangi bir kamu zararının olmamasına rağmen hakkım olan Menemen Belediye Başkanlığı görevim iade edilmemektedir. Şu çok iyi bilinmelidir ki demokrasi mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim. Bu can bu tende durdukça hakkım olanı geri almak için mücadele edeceğim. Millet iradesi gasp edilemez" ifadelerine yer verdi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler