24 Temmuz 2024, Çarşamba

Aliağalıları mitinge davet etti

28 Nisan 2023, Cuma 06:58

     


Seçim çalışmaları kapsamında Aliağa’yı ziyaret eden AK Parti İzmir Milletvekili ve 2. Bölge Milletvekili Adayı Yaşar Kırkpınar, Seçim Koordinasyon Merkezi’nde vatandaşları telefonla arayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumartesi günü Gündoğdu Meydanı’ndaki mitingine davet etti.

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, seçim çalışmaları kapsamında Aliağa’yı ziyaret etti. 29 Nisan’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı mitinge Aliağa’da vatandaşları arayarak davet etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumartesi günü Gündoğdu Meydanı’nda İzmirlilerle buluşacağını söyleyen Kırkpınar, “Biliyoruz ki Aliağalı hemşerilerimiz Sayın Cumhurbaşkanımızı ve bizleri yalnız bırakmayacaklardır. Sizleri orada görmekten büyük mutluluk duyacağız” diyerek Aliağalıları mitinge davet etti.

“Sandıkta verilen yanlış kararın telafisi çok ağır olur”

Esnaf ve kahvehane ziyaretleri yapan Kırkpınar, burada da miting davetinde bulundu ve vatandaşlara seçimlerin öneminden bahsetti. 21 yıldan beri ülkeyi yönettiklerini ve bu süre zarfında tek gayelerinin millete hizmet olduğunu söyleyen Kırkpınar, “Bir yandan ülkenin ve milletin geleceğiyle ilgili hiçbir vizyonu, programı, projesi olmayan yedili koalisyon var. Diğer tarafta ise 21 yıllık eser ve hizmetlerini Türkiye Yüzyılı'yla taçlandırmak isteyen biz varız, Cumhur İttifakı var. Söz konusu kendimizin ve evlatlarımızın geleceği olduğunda diğer tüm değerlendirmeleri bir kenara bırakıp buraya odaklanmamız gerekiyor. Çünkü sandıkta verilen yanlış kararın telafisi çok ağır olur. Daha kendi aralarında anlaşmayı beceremeyenlere ülkenin güvenliğini, huzurunu, kalkınmasını teslim etmek ateşle barutu yan yana getirmekten farksızdır” diye konuştu.

“Bizim siyaset sebebimiz ülkemiz ve milletimiz”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Türkiye’yi İzmir gibi yöneteceğiz’ dediğini dile getiren Kırkpınar, “İzmir’i görüyorsunuz. Bir de çıkıp demiyorlar mı? ‘Türkiye’yi İzmir gibi yöneteceğiz’ diye. İzmir’de her şey günden güne daha da kötüye gidiyor. Gittikleri her yerde bol keseden atıp tutuyorlar. Cumhurbaşkanımızın ifadesi ile bekara karı boşamak kolay. Daha siz İzmir’in su, alt yapı, kanalizasyon, ulaşım ve kötü koku gibi sorunlarını çözemiyorsunuz. Gittiğimiz yer yerde vatandaşlarımızdan yol, su, alt yapı gibi belediyelerin rutin hizmetleri olan konularda birçok şikayet alıyoruz. Milletimiz artık bunların sözlerine inanmıyor. Ancak bunlar yalan söylemeyi adeta meslek edinmiş durumdalar. Hiç doğruları yok. Söyledikleri her şeyin içi boş. Onlar yaparız ederiz derken millet durup düşünüyor. Biz söylediğimiz de ‘Erdoğan ve adamları söylüyorsa’ yaparlar diyorlar. Allah’a hamdolsun bizim siyaset sebebimiz ülkemiz ve milletimizdir. Ama onlar makam ve mevki için teröristlerle bile iş birliği yapıyorlar” ifadelerini kullandı. Kırkpınar ilçede yaptığı esnaf ziyaretinin ardından şehit ailesi ve parti kurucularını da evlerinde ziyaret etti.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler