131019098
25 Mayıs 2024, Cumartesi

Çankırı’dan "U Dönüşü" göndermesi

28 Temmuz 2023, Cuma 06:55

     


AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i partisinin değişim söylemleri üzerinden eleştirdi. Çankırı, “İzmir’de koltuğunu kaybetme korkusundan ‘değişimin içinde yokum’ diyor. Bu ne hızlı bir u dönüşüdür” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, yerel seçimlere ilişkin yaptığı değerlendirmede İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i partisinin ‘değişim’ söylemleri üzerinden eleştirdi. Çankırı, “Daha düne kadar ‘değişim’ diyenler tasfiyeleri gördükçe İzmir’de koltuğunu kaybetme korkusundan ‘değişimin içinde yokum’ diyor. Bu ne hızlı bir u dönüşüdür. Sizin parti içi meselelerinize bu kenti kurban etmeyeceğiz. Bu yüzden İzmirliler size sandıkta değişim yolunu gösterecektir” dedi.

“Türkiye üretmeye devam eder”

Çankırı muhalefet kanadından yükselen tarım politikalarına yönelik eleştirilere ilişkin, “ İzmir tarımın turizmin kalbi. Seçimlerden önce hükümetimize ‘tarımı sahipsiz bıraktılar’ diye eleştirenler vardı. Merak etmeyin ne seçim biter, ne tarım biter Türkiye üretmeye devam eder” sözleri ile karşılık verdi. Temasları kapsamında Gümüldür’de Atatürk, İnönü, Fevzi Çakmak ve Cumhuriyet mahallesi muhtarlarını ziyaret eden Çankırı muhtarlık makamının devletin en önemli kademeleri arasında olduğunu vurguladı. Özellikle yerel yönetimlerin vatandaşa hizmet karnesini en iyi tutan makamın muhtarlıklar olduğunu aktardı.

“Muhalefet içerisinde yer alan yöneticiler korku içinde”

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, “Yeni Siyaset Belgesi İzmir Duruşu” açıklamasıyla muhalefetin değişim söylemlerine destek veren ancak katıldığı bir televizyon programında ‘değişim tartışmalarında yokum’ diyen CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in deyim yerindeyse u dönüşü sergilediğini dile getirdi. Çankırı, “Siyasetçi hem sözü hem özü bir olandır. Görüyoruz ki muhalefet içerisinde yer alan yöneticiler korku içinde. ‘Değişim’ diyenlerin daha parti içinde savunması bile alınmadan tasfiye edilmesi bazılarına u dönüşü yaptırmış. Elbette bu bizi ilgilendirmez. Ancak parti içi meselelerle gündemi meşgul etmek siyasetin parçası değildir. Bizler topluma karşı sorumlu insanlarız. Biz politika yaparak üretiriz. Ama İzmir’de bunu dert edinen bir yönetici yok maalesef. Varsa yoksa kendi içlerindeki gibi koltuk kavgası var. Şu koltuk sevdasının yarısını hizmete ayırsaydınız bu kenti böyle yormazdınız. Ama artık İzmir sizi sırtında taşımayacak. Bu yüzden İzmirliler size sandıkta değişim yolunu gösterecektir” dedi.

Tunç Soyer Ne Dedi?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Tele1’de yayımlanan Anında Manşet isimli programında parti içindeki değişim tartışmalarının kendisine hatırlatılması üzerine; “Seçimlerden hemen sonra değişimin gerektiğine dair bir manifesto bir açıklama yaptım. Orada benim için iş bitmiştir. Ben ne söyleyeceksem söyledim. Mahalle delegelerinde kim seçildi, kim oldu, o onu mu seçti, merak bile etmiyorum ilgilenmiyorum” sözleri ile yanıt verdi.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler