131019098
26 Mayıs 2024, Pazar

CHP’li gençlerin yeni başkanı kim olacak?

28 Ekim 2023, Cumartesi 06:37

     


CHP Aliağa İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Orhan görevinden istifa etti. Orhan’ın yerine kimin geleceği önümüzdeki günlerde netleşecek.

27 Ağustos’ta gerçekleştirilen CHP Aliağa İlçe Kongresi’nde Ali Serçe’nin listesini destekleyen, kongrede yaptığı konuşmada da desteğini açıkça dile getiren CHP Aliağa İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Orhan yaklaşık 4 yıldır sürdürdüğü görevinden istifa etti. İstifası ile ilgili şahsi sosyal medya hesabında açıklama paylaşan Orhan, “2020 Şubat ayında gerçekleştirdiğimiz iki adaylı seçimi önde tamamlayarak göreve geldiğim CHP Aliağa Gençlik Kolları Başkanlığı görevimden kendi isteğim ile ayrılmış bulunmaktayım.” Dedi.

“Girilmedik cadde, ayak basmadığımız sokak kalmadı”

Göreve geldikleri ilk günden bu yana pandemi dönemi, İzmir ve Maraş depremleri, 2023 Genel Seçimleri olmak üzere sayısız görevler ve çalışmalar ile sahada olmaya çalıştıklarını vurgulayan Ahmet Orhan, “İlçemizde girilmedik cadde, ayak basmadığımız sokak kalmadı. Kanıt olarak da genel seçimlerde ilçemizde aldığımız oy ile başarımız ortaya çıkmıştır. Siyaset yaptığımız her dakika bizi biz yapan en önemli unsurun Cumhuriyet Halk Partisi'nin altı oklu bayrağı olduğunu ve bu dev çınarın genç filizleri olduğumuzu hiç unutmadık. Bu vesileyle Aliağa Gençlik Kolları Başkanlığı ve yönetiminde görev alacak olan genç kardeşlerimize şimdiden başarılar diler, her zaman destekçileri olacağımıza ve önümüzdeki yerel seçimlerde ilçemizde partimizin altı oklu bayrağını dalgalandırmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı belirtmek isterim. Yaklaşık 4 yıllık görev süremiz boyunca yanımızda olan tüm gençlik örgütüme, gençlik kolları yöneticilerime, yol arkadaşlarıma ve her zaman yanımda olan CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanım Burak Kotan'a yürekten teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı. Ahmet Orhan’ın istifasının ardından CHP Aliağa İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevine kimin geleceğinin önümüzdeki günlerde netleşeceği öğrenildi.

(VOLKAN GÜNDÜZ)

  
Son Eklenen Haberler