131019098
25 Temmuz 2021, Pazar

“İFTİRALARA KARŞI YASAL BAŞVURU YAPACAĞIZ”

29 Ocak 2021, Cuma 06:36

     


AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem, ilçede deprem sonrası ağır hasarlı raporu alan Kamelya Apartmanı’nın raporunun orta hasarlı olarak değiştirilmesi için itirazda bulunduğu iddiaları hakkında açıklama yaptı.

Aliağa’da, 30 Ekim’deki depremin ardından ağır hasarlı raporu alan Kamelya Apartmanı’nın raporu orta hasarlı olarak değiştirildiği iddia edildi. İddiaya göre; bu değişiklik AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem’in itirazı üzerine gerçekleşti. İddiaları reddeden Hamdi Erdem konuyla ilgili yazılı açıklamada bulundu. Erdem, ilçede bulunan Kamelya Apartmanı ile ilgili ‘Ağır hasarlı raporu orta hasarlı rapora çevirdi’ iddialarını yalanladı. İddia edildiği gibi söz konusu apartmanda kendisine ait özel mülk bulunmadığını, babasından kalan bir dükkanın kardeşleri ile birlikte mirasçısı olduğunu ifade eden Erdem, ‘’Depremden sonra hasar tespit çalışması yapılmıştır ve ağır hasar tespit edilmiştir. Rapora herhangi bir şekilde itiraz etmedim. Rapora da hiçbir şekilde de tesirde bulunmam söz konusu değildir, olamazda. Bana ve partime atılan iftiralara karşı yasal süreç başlatacağım’’ dedi.

“Rapora herhangi bir şekilde itiraz etmedim”

İleri sürülen iddiaların hiçbirinin doğru olmadığını dile getiren Erdem, ‘’Söz konusu Apartmanda Rahmetli Hacı Babamdan miras olarak kalan dükkânda, diğer kardeşlerim ile birlikte hissem bulunmaktadır. Bunun dışında aynı binada özel mülk olarak daire veya dükkânım yoktur. İzmir depreminden sonra yapılan hasar tespiti çalışmasında, binada ağır hasar tespiti yapılmıştır. Tespitten sonra yapılan itiraz sonucu, yeni bir değerlendirme yapılmış ve bu defa orta hasarlı olduğu tespit edilmiştir. Ben ilk rapora herhangi bir şekilde itiraz etmedim. Raporu tutanları görmedim, kendilerini tanımam, verilen rapora da hiçbir şekilde de tesirde bulunmam söz konusu değildir, olamazda. Ayrıca tutulan raporun değiştirilerek orta hasarlı duruma getirilmesi fayda da sağlamayacaktır ki tesirde bulunayım.’’ dedi.

“Müdahalede bulunduğum iddiaları mesnetsizdir”

‘’Ağır hasarlı olarak kalmış olsa belediye yardımı, devlet yardımı, DASK sigortası varsa özel sigorta vesaire deprem yardımlarını diğer mirasçı kardeşlerim ile birlikte almam söz konusu edilebilirdi.’’ diyen Hamdi Erdem, ‘’Tespitin ağır hasarlı olarak kalması benim ve benimle birlikte diğer mirasçı kardeşlerimin yararına olacaktır. Neresinden bakarsanız bakın raporun değiştirilmesi için benim Ak Parti Aliağa İlçe Başkanı olarak müdahalede bulunduğum ve raporun değiştirilmesi için tesir ettiğim iddiaları mesnetsizdir, mantıksızdır ve gerçekleri yansıtmamaktadır. Bu şahısların, ağır hasar raporu tutulmasından hemen sonra binada iki-üç kat maliki İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden, devletten, DASK ve özel sigortalardan bir kısım yardım aldıklarını, basın ve sosyal medyadaki beyanlarından anlamaktayım. Ben veya mirasçı kardeşlerim bu yardımlardan hiç birini almadık ve almaya tevessül dahi etmedik.’’ İfadelerini kullandı.

“Partimi karalamaya ve itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar”

Yapılan açıklamaların akla mantığa sığmadığını söyleyen Erdem, ‘’Devlet kurumlarının yapmış olduğu tespitten sonra ağır hasarlı rapordan, orta hasarlıya geçmesi neticesi de sonraki tüm devlet ve sigorta yardımlarından faydalanamayacak olmaları; devlet veya sigorta firmalarının ağır hasar ödemelerini iade talebinde bulunmaları ihtimaline karşı, sosyal medyada ve basında bu şekilde haksız olarak şahsımı ve partim olan Adalet ve Kalkınma Partisini iftira atmak suretiyle, karalamaya ve itibarsızlaştırmaya çalışmaktadırlar. Ancak doğru her zaman doğrudur, Eğri kendisini belli eder. Yapılan tespite karşı yasal yollar vardır. Asıl olan yasal yollara gereği gibi başvurmaktır. Dedikodu yaparak, sosyal medyada iftiralar atarak, basında yalan yanlış haberler çıkmasını sağlayarak, özellikle bir hukuk adamının hak araması veya bu şekilde sonuca gitmeye çalışması üzücüdür, kabul edilemez. Her zaman olduğu gibi en kolay yol seçilerek, çamur at izi kalsın, mantığı ile hareket ederek; hem tarafım hem de mensubu bulunduğum, başkanlığını icra ettiğim AK Parti Aliağa İlçe Başkanlığını hedef almışlardır. Basını ve sosyal medyayı kullanarak en şiddetli şekilde haksız saldırılarını sürdürmektedirler. Haberlerin yapıldığı haber sitesi ve tarafımıza saldırıda bulunan kat maliklerinin, hukuki temsilcilerinin, sosyal medyada şahsım ve Adalet ve Kalkınma Partisi aleyhine sürdürülen karalama kampanyası, iftiralar hakkında yasal tüm başvuru haklarımızı kullanacağız’’ diye konuştu.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler