14 Haziran 2024, Cuma

Görev dağılımı belli oldu

29 Nisan 2024, Pazartesi 06:54

     


Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın yeni dönemde çalışacağı başkan yardımcıları ile sorumlu oldukları müdürlükler netleşti. Mesut Öztürk ve Güven Demirağ başkan yardımcılığı görevine atandı.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde yeniden göreve seçilen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, yeni yapılanmanın startını verdi. Başkan yardımcılığı görevlerine yeni atamalar yapılırken başkan yardımcılarının sorumluluk alanında olan müdürlükler de belirlendi. Yapılan atamalara göre mevcut başkan yardımcıları Mustafa Tahir Acar, Kürşat Bahadır Turan ve Cahit Ayan görevlerine devam ederken Cumhur İttifakı Meclis Üyesi olan Mesut Öztürk ve Güven Demirağ başkan yardımcılığı görevine atandı. Güven Demirağ, Yeni Şakran bölgesinden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapacak. Helvacı bölgesinden ise geçtiğimiz dönem başkan yardımcısı olarak görev yapmış olan Serhat Aras sorumlu olacak.

Başkan yardımcıları ve sorumlu oldukları müdürlükler

Mustafa Tahir Acar; Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü, Tesisler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nden, Kürşat Bahadır Turan; Destek Hizmetler Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Plan ve Proje Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü, Bilgi İşlem Müdürlüğü, Arşiv Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden, Cahit Ayan; Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, AR-GE Müdürlüğü’nden, Mesut Öztürk ise Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğü’nden sorumlu olacak. Özel Kalem Müdürlüğü ile Hukuk İşleri Müdürlüğü başkanlık makamına bağlı olarak görevlerini sürdürecek.

(DERYA SÜNER)

 

   
Son Eklenen Haberler