16 Haziran 2024, Pazar

Eroğlu, “Gün Aliağa’mıza sahip çıkma günü”

29 Kasım 2023, Çarşamba 06:12

     


Barış Eroğlu, CHP’den Aliağa Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Parti ilçe binası önünde toplanan kalabalığa hitap eden Eroğlu, Aliağa’yı, Kuzey Ege’nin en yaşanılabilir ilçesi yapmak için aday olduğunu belirterek, “Gün Aliağa’mıza sahip çıkma günü” dedi.

2014 Yerel Seçimleri’nde Aliağa Belediye Başkan Adayı, 2019 yerel seçimlerinde aday adayı olan İnşaat Mühendisi Barış Eroğlu, CHP Aliağa İlçe Başkanlığı önünde yaptığı basın açıklaması ile 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde de CHP’den Aliağa Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu duyurdu. Eroğlu, başvuru evraklarını CHP Aliağa İlçe Başkanı Ali Serçe’ye teslim ettikten sonra parti ilçe binası önünde toplanan kalabalığa hitap etti. Eroğlu’nu kalabalık partili grubun yanı sıra, ailesi, ilçedeki bazı siyasi partilerin başkanları ve yöneticileri de yalnız bırakmadı. Konuşmasına yetkililere sitem ederek başlayan Eroğlu, basın açıklamasından bir hafta önce İstiklal Caddesi’nin parti ilçe binasının bulunduğu bölümünün trafiğe kapatılması için başvuruda bulunduklarını, caddenin trafiğe kapatılmadığını, fakat bunun iyiye işaret olduğunu vurguladı.

“İlçemizin kangren olmuş sorunlarını çözmek için adayım”

Açıklamasına kendini tanıtarak başlayan Eroğlu, sonrasında neden aday adayı olduğunu anlattı. Eroğlu, “Dünyanın neresinde yaşıyorsa yaşasın kalbi bu kent ile birlikte atan tüm hemşerilerimiz için düşünce ve görüş ayrılığı gözetmeksizin ilçemizde birlikteliği sağlamak, küskünlük ve dargınlıkları ortadan kaldırmak ve daha huzurlu bir yaşamı hak eden bütün Aliağalıların ortak adayı olmak için yola çıktım. Aliağalıların ekonomik ve sosyal sorunlarıyla, ilçemizin özellikle son 10 yılda artarak büyüyen ve kangren olmuş sorunlarını çözmek için adayım. Emek kenti olan Aliağa’mızda emeğin kutsallığına inanan, emekçisi ile omuz omuza çalışan, çalışanına sendikal haklarını vererek iş güvencesi sağlayan, çalışanına değer veren bir yönetim anlayışını hakim kılmak için adayım. Aliağa’mızda Emek ve Barış şenliklerini yeniden hayata geçirerek, sanatçıları, yazar ve şairleri, düşünürleri ve bilim insanlarını kentimizin sokaklarında halkımızla buluşturmak ve bu kenti sadece fabrika bacaları ile değil yetiştireceği sanatçı, sporcu ve edebiyatçılarının başarıları ile anılır hale getirmek için adayım. Kentimizin gelişimine katkı sunan, katma değer üreten yatırımcılarımızın, gittikçe büyüyen sorunlarını çözmek, üretim süreçlerindeki işleyişlerini kolaylaştırmak için adayım. Deprem kuşağında yer alan ilçemizde hızlı bir şekilde kentsel dönüşümü gerçekleştirerek, vatandaşlarımıza sağlıklı ve güvenli yaşam alanları sunmak için adayım. En temel sorunlarımızdan biri olan barınma problemimizi çözmek ve belediyemiz eliyle kuracağımız kooperatiflerle vatandaşlarımıza uygun fiyatlı konutlar üretmek için adayım.” Dedi.

“Bir hayalim var”

Aliağa’yı, Kuzey Ege’nin en yaşanılabilir ilçesi yapmak için aday olduğunu vurgulayan Barış Eroğlu, “Neden aday oldum çünkü bir hayalim var: doğduğum bu kenti Kuzey Ege Bölgesi’nin en yaşanılabilir ve marka değeri en yüksek ilçesi yapmak için adayım. Bu, benim ilçeme olan en büyük borcumdur. Kapatılan çocuk kreşimizi çağın gereklerine uygun bir şekilde yeniden açarak çocuklarımızın daha ekonomik koşullarda eğitim almalarını sağlamak ve ailelerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için adayım. İlçemizde yaşayan yaşlı, bakıma muhtaç bireylerimizin hayatlarını kolaylaştırmak, ihtiyaçlarını karşılamak ve onların her an yanlarında olmak için adayım. Çocuklarımız ve gençlerimizin eğitim hayatlarına destek olmak, özellikle şehir dışından ve merkeze uzak mahallelerimizden eğitim amaçlı gelen öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarını güvenli ve konforlu bir şekilde sağlamak için adayım.  Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nü kurarak, Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezi, Eşitlik Birimi, Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Birimi kompleksini belediyemiz bünyesinde hayata geçirmek için adayım.” Diye konuştu.

“Adayın ön seçimle belirlenmesi en büyük temennim”

Belediye başkan aday adaylığına, belediye meclis üyeliği aday adaylığına başvuran ve başvuracak bütün yol arkadaşlarına başarılar dileyen Eroğlu, “Adayımızın üye bazında ön seçim yapılarak belirlenmesi en büyük temennimdir. Genel merkezimiz aday belirleme sürecinde hangi yöntemi kullanacaksa o yöntemi şimdiden kabul ettiğimi beyan ediyorum. Hangi arkadaşımız belediye başkan adayımız olursa, sonuna kadar yanında olacağımı huzurlarınızda ilan ediyorum. Gün, kişisel hesapların günü değil. Gün, geçmiş kırgınlıkların günü değil. Gün, yaşadıklarımızın farkında olma günü. Gün Aliağa’mıza sahip çıkma günü. Bu bilinçle ve sizlerden aldığım güçle buradayım. Kentimize el ele, gönül gönüle hep birlikte sahip çıkacağımızı, bu kentin sahipsiz olmadığını haykırmak için bir araya geldik. Gecemizi gündüzümüze katmaya, çalınmadık kapı ulaşılamadık bir yer bırakmadan büyük bir özveri ve coşkuyla koşturacağımız, yorulacağımız ve sonunda mutlaka kazanacağımız mücadeleye hoş geldiniz. Sevgili dostlarım, tarlada izimiz, harmanda yüzümüz, cesurca söyleyecek sözümüz, yapacak çok işimiz var. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” İfadelerini kullandı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)

 

 

  
Son Eklenen Haberler