14 Haziran 2024, Cuma

AK Parti'de “Siyaset Akademisi Kadın” başlıyor

30 Kasım 2022, Çarşamba 06:13

     


AK Parti Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkanlığı tarafından düzenlenen ve AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan “Siyaset Akademisi Kadın” programı 3 Aralık’ta başlıyor. AK Parti Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkanı Şule Akman Yıldırım da programa katılım gösterecek.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda “Siyaset Akademisi Kadın” programı başlıyor. AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, program hakkında şu bilgileri verdi, “AK Parti AR-GE ve Eğitim Başkanlığımız tarafından 19 dönemdir farklı temalarda yürütülen Siyaset Akademisi, 03 Aralık 2022 tarihinden itibaren yirminci eğitim dönemine başlayacak. Bu dönem Siyaset Akademisi’nin teması ‘Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda’ olarak belirlenmiştir. Yirminci dönem Siyaset Akademisi, parti üyeliği gözetmeksizin, yetkinliklerini yükselten, siyasal okuryazarlığını ve kadınların siyasi katılımını arttırmayı hedefleyen bir eğitim faaliyeti olacaktır. Yirminci Dönem programımızdaki dersler; Bakanlarımız, Parti yöneticilerimiz, Belediye Başkanlarımız ve alanında uzman isimler tarafından aktarılacaktır. Ayrıca kişisel gelişim ve motivasyon derslerine de programda yer verilecektir. Eğitim programı, 6 hafta sürecek ve haftada 2 ders olmak üzere toplamda 12 ders olacaktır. ‘Türkiye’nin Yakın Siyasi Tarihi’, ‘AK Parti İktidarında Kadın Politikaları’, ‘Etkili İletişim’, ‘Medya Okuryazarlığı’ gibi ana başlıklar eğitim programımızı oluşturacaktır. Kadınlarımızın siyasal okur yazarlığını, siyasi yetkinliğini ve siyasete katılımını arttırmak için tüm Kadınlarımızı Siyaset Akademisi Kadın Programımıza buradan davet etmek istiyorum.“

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkanı Şule Akman Yıldırım da, “Genel Merkezimizin AR-GE ve Eğitim Başkanlığı tarafından düzenlenen ve AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığımızın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan ‘Siyaset Akademisi Kadın’ programına ben de katılacak olmanın heyecanını yaşıyorum. Gerçekleştirilecek çalışmanın siyasette daha fazla kadının yer alması açısından oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Parti olarak kadınların aktif siyasette var olması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Akademimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” Dedi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler