131019098
18 Ocak 2022, Salı

CHP VE ADD’DEN 99. YIL MESAJI

31 Ağustos 2021, Salı 06:25

     


CHP Aliağa İlçe Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Aliağa Şubesi, resmi tören sonrasında 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yıl dönümünü kutladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı 99. Yıldönümü resmi törenle kutlandı. Yapılan resmi tören sonrasında CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan ve yönetimi ile Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Suat Kıvılcım Çağan ve yönetimi, Atatürk Anıtı önünde açıklamada bulunup bayramı kutladı. İlk olarak CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan tören için hazırladıkları çelengi Atatürk Anıtı’na sundu. Ardından açıklamada bulunan Oğuzhan, “Ulu Önder Atatürk ve Kurtuluşun bütün kahramanlarına minnetlerimizi sunuyoruz. Ruhları şad olsun. Bize bu güzel ülkeyi armağan ettiler. Bizde bu güzel ülkeyi sonuna kadar korumaya Atamızın huzurunda ant içiyoruz.” Dedi.

“Bağımsızlık benim karakterimdir”

CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan’ın ardından Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Suat Kıvılcım Çağan konuşmasına başladı. Çağan konuşmasında, “ 30 Ağustos 1922, emperyalizme karşı emsalsiz bir zaferin, Türk Ulusunca tarihe altın harflerle yazıldığı gündür. Başka “zaferler” ile eş tutmaya çalışanlar, 30 Ağustos’un ne demek olduğunu bilmeyenlerdir. 30 Ağustos; bir ulusun imkânsızı başardığı, Mustafa Kemal gibi eşsiz bir komutanın önderliğinde tam bağımsız yeni bir devlet, özgür bir ulus yaratma azim ve kararlılığını ortaya koyduğu eşsiz bir zaferin tarihidir. Bu gerçeği göz ardı edenler; ya cahil, ya gafil, ya da haindirler. Tarihi değiştirmek, hele hele kurtuluş mücadelesini tarihten silmek, Mustafa Kemal Atatürksüz bir tarihi taze zihinlere yerleştirmek, kimsenin başarabileceği bir şey değildir. Çünkü Türk ulusunun tarihi masa başında değil, savaş meydanlarında yazılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tüm niteliklerini o savaş meydanlarında savunduğu değerlerden almıştır. Kadınıyla, erkeğiyle omuz omuza savaşan Türk ulusu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni de kadınlı erkekli kurmuş, yücelmesi ve yaşaması için kadınlı erkekli çalışmış, uğruna kadınlı erkekli can vermiştir. Türk milletinin demokrasi ve laiklikten vazgeçeceğini düşünenler, bunu böyle bilmelidirler. “Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen bir liderin izinde yürüyenler, ülkesinin bağımsızlığına göz dikenlerin karşısında göğsünü siper etmekten bir an geri durmamışlardır.” İfadelerini kullandı.

“Türk Ulusu hepsine gereken cevabı verecektir”

Açıklamasına iktidarın ulusal bayramlardaki tutumuna da değinerek devam eden Başkan Çağan, “İktidara geldiği günden beri ulusal bayramlarımızı bin bir türlü bahaneyle kısıtlayan, yasaklayan zihniyet büyük yanılgı içindedir. Türk ulusu, bu zihniyetin şanlı tarihimizi değiştirme çabalarını boşuna çıkaracaktır. Atatürkçü Düşünce Derneği bu çabaların boşa çıkması için mücadelesini aralıksız sürdürecektir. 30 Ağustos, eşsiz bir zafer, Mustafa Kemal Atatürk eşsiz bir komutan, eşsiz bir liderdir. Zaferlerimizi uyduruk tarih yazma çabaları ile gölgelemeye çalışanlar, eli kanlı terör örgütü liderini Mustafa Kemal Atatürk ile eş tutanlar ne cehalet, ne de gaflet ile tanımlanabilirler. Bu düpedüz hainliktir! Türk Ulusu hepsine gereken cevabı verecektir. “Ordular! Hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!” komutuyla topraklarımızdan söküp attığımız emperyalizm, 30 Ağustos’tan 99 yıl sonra işbirlikçileri eliyle yeniden bağrımıza saplanmış bir bıçak gibi durmaktadır. Onu söküp atmak, Atatürkçü tüm kişi ve kurumların Kuvayı Milliye şehitlerine borcu, gelecek nesillere karşı ödevidir. Tüm Atatürkçülere çağrımızdır; Borcumuzu ödemenin, görevimizi yapmanın zamanıdır. Bu işgalden kurtuluncaya, yeniden “Tam Bağımsız, Laik ve Demokratik” bir devlet oluncaya kadar durmak dinlenmek yok bize. Sesimize ses, mücadelemize omuz verin." Şeklinde konuştu.

(ESİN ÇETİN) 
Son Eklenen Haberler