21 Haziran 2024, Cuma

Altyapıda Petkimspor hamlesi

1 Şubat 2023, Çarşamba 06:45

     


Aliağa Petkimspor, altyapı faaliyetlerini genişletme amacı taşıyan ve gençleri sporla buluşturan spor okullarına yenilerini eklemek için harekete geçti.

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Aliağa Petkimspor Kulübü, altyapı faaliyetlerini genişletme hedefiyle spor okulları açmaya devam ediyor. Aliağa’da gençleri sporla tanıştıran ve gençlere spor yapma fırsatı sunan Aliağa Petkimspor, Mavişehir’de açacağı basketbol spor okulunun ardından diğer illere de yayılmayı amaçlıyor.

“Amacımız başka illerde de okullar açarak Türk sporuna hizmet etmek”

Aliağa Petkimspor Genel Menajeri Levent Türknas, “Aliağa'da sadece BSL'de mücadele eden profesyonel basketbol takımımız olarak değil, birçok branşta çocukları ve gençleri sporla buluşturan bir lokomotif olma misyonumuz var. Bu misyon gereği Aliağa’da açtığımız spor okullarına İzmir Mavişehir'de açacağımız basketbol spor okulumuz ile devam ediyoruz. Amacımız başka illerde de okullar açarak Türk sporuna hizmet etmek” dedi. Aliağa Petkimspor, bu projeleri kapsamında basketbol, voleybol, futbol, tenis, bisiklet ve satranç gibi farklı branşlarda spor okulları ile altyapıya yatırım yaparken gençleri sporla buluşturuyor. Kulübün, yetenekli gençleri ülke sporuna kazandırma vizyonu ile çalışmalarına devam edeceği belirtildi.

(SERKAN SELİNGİL)







 
Son Eklenen Haberler