16 Haziran 2024, Pazar

Petkimspor sahasında kazandı

4 Nisan 2023, Salı 06:38

     


Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 23. Haftasında Aliağa Petkimspor, evinde AYOS Konyaspor Basketbol’u konuk etti. Petkimspor karşılaşmadan 96-85 galip ayrıldı.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 23. Haftasında Petkimspor, evinde AYOS Konyaspor Basketbol ile karşılaştı. Petkimspor kendi evinde 96-85 skorla galip oldu. Karşılaşmanın ilk periyodunu Aliağa Petkimspor, periyodu 22-19 önde bitirdi. İkinci periyoda Chery ve Dorukhan'ın 3 sayılık basketleriyle başlayan Aliağa Petkimspor, Prewitt'in son saniyedeki basketiyle 50-39 galip tamamladı. Üçüncü periyotta da etkili oyununu sürdüren Aliağa Petkimspor, 20 sayılık farkı da bulduğu çeyreği 75-60 önde kapattı. Son periyotta da üstünlüğünü koruyan Aliağa Petkimspor, karşılaşmadan 96-85 galip ayrıldı.

“Her haftayı kazanmaya çalışıyoruz”

Maç sonrasında açıklama yapan Petkimspor Baş Antrenörü Burak Gören, “İyi basketbol oynadık. Özellikle geçen sene de çok zorlu maçlar oynamıştık ben buraya geldikten sonra. Maç öncesi düşüncelerim bir gerginlik olur ve bu bizim basketbolumuza yansıyabilir şeklindeydi fakat bunun tam aksine oyuncularımla çok büyük bir özgüvenle gerçekten müthiş coşkulu bir basketbol oynadık ve hem hücum hem de savunma tarafında sezonun en iyi basketbollarından birini oynadık. Çok kompakt bir lig oynanıyor şu anda, her haftayı kazanmaya çalışıyoruz. Çok zorlu bir lig, dokuzuncu galibiyetimizi aldık. Dolayısıyla oyuncularımı tebrik ediyorum, onlara teşekkür ediyorum.” dedi.

“Ligin bizim adımıza kırılma noktalarından biriydi”

Gören, “Geçen seneden beri her röportajda Aliağa halkına teşekkür ediyorum. Buraya geliyorlar, bize destek oluyorlar, yardımcı oluyorlar. Bu başarıda onların da çok büyük payı var. Bütün teknik ekip, ,dar, ekip ve oyuncularıma teşekkür ediyorum. Çok önemli bir galibiyetti. Ligin bizim adımıza kırılma noktalarından biriydi. Bu şartlarda, yoğun baskı altında iyi bir basketbol oynayarak kazanmamız önemli. Konyaspor’u tebrik ediyorum, onlar da mücadelelerine devam edeceklerdir. Bundan sonrası için onlara başarılar diliyorum.” diye konuştu.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler