131019098
11 Ağustos 2022, Perşembe

1500 OKULA SPOR MALZEMESİ DESTEĞİ

7 Ekim 2021, Perşembe 06:04

     


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eğitim ve spor kenti İzmir hedefi doğrultusunda okullara spor malzemesi desteğine başlandı. Bergama'nın ardından Kınık'ta dağıtımlarını tamamlayan Büyükşehir, aralarında Aliağa’nın da bulunduğu 30 ilçede toplam bin 500 okula spor malzemesi ulaştıracak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eğitimde fırsat eşitliği ilkesi ve sporu tüm kente ve her kesime yayma hedefi doğrultusunda okullara spor malzemesi dağıtımı başladı. Bergama'da 75, Kınık'ta ise 28 okula içinde “basketbol, futbol, voleybol, hentbol, futbol topları ile fileleri, badminton raketi, topu, filesi, dart, sağlık topu ve trambolin” gibi malzemelerin bulunduğu setler teslim edildi. Büyükşehir Belediyesi, İzmir'de aralarında Aliağa’nın da bulunduğu 30 ilçede toplam bin 500 okula spor malzemesi ulaştıracak. Ekipler çevre ilçelerdeki köylere kadar tek tek giderek malzemeleri ulaştırıyor. Merkez ilçelerde ise okul yöneticileri kolileri İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden teslim alıyor.

“Heyecanla beklediğimiz malzemelerimiz teslim edildi”

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin okullara verdiği desteği heyecanla beklediklerini söyleyen Kınık Şehit Hakan Sağınç Anadolu Lisesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Neslihan Keler, “Bu okulda yaklaşık dört yıldır görev yapıyorum. Bundan öncesinde de beş yıl İzmir'de görev yaptım. Her yıl İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden spor malzemelerinin gelmesini dört gözle beklediğimizi söyleyebilirim. Büyükşehir’in spora ve okullarımıza verdiği destek çok önemli. Bunun için Büyükşehir Belediyesi'ne, Başkanımız Tunç Soyer’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

(SERKAN SELİNGİL)  
Son Eklenen Haberler