30 Mayıs 2024, Perşembe

Kzy Spor, Kadınlar Voleybol 2. Liginde

8 Haziran 2023, Perşembe 06:18

     


Aliağa Kzy Spor Kadınlar Voleybol Takımı, Türkiye Kadınlar Voleybol 2. Liginde ‘’Aliağa Kzy Spor Kulübü’’ adıyla mücadele edecek.

Aliağa Kzy Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren Kzy Spor Kadınlar Voleybol Takımı, İkiay Group'un ana sponsorluğunda Türkiye Kadınlar Voleybol 2. Liginde Aliağa Kzy Spor Kulübü adıyla mücadele edecek. İkiay Group kurucusu Ali Rahman Tekinay, Türkiye Yüzyılı’nın sporun yüzyılı olacağı inancıyla sporun her alanında genç sporculara ve spor takımlarına her zaman destek sağlamayı hedeflediklerini, bu vizyon doğrultusunda mücadeleye devam edeceklerini ve sporun gelişimine katkı sağlamak için çaba harcayacaklarını dile getirdi.

“Genç sporcular başarı hikâyeleri yazacak”

Tekinay, “Aliağa Kzy Spor Kulübü, genç sporcuların yeteneklerini geliştirmek, spor alanında başarılı bir gelecek inşa etmek ve Türk sporuna katkı sağlamak için kararlılıkla ilerleyecektir. İkiay Group'un ana sponsorluğunda ve iş birliğiyle, başarı hikâyeleri yazmaya ve genç sporculara olan desteğini sürdürmeye devam edecektir. Bu vizyon doğrultusunda, genç sporculara sunulan fırsatlarla onları ileriye taşımak ve sporda yeni dönemlere yelken açmak için çalışmalarına devam edecektir. ”diye konuştu.

“Kzy spor, 21 şubeyle altyapı faaliyetlerini sürdürmekte”

Kzy Spor Kulübü Başkanı Fırat Arslan Türk sporuna değer katmayı hedefleyen bir kulüp olarak 2015 yılında kurulduğunu da belirterek, “Voleybol, basketbol, yüzme, tenis, masa tenisi, jimnastik ve atletizm branşlarında 21 şubeyle altyapı faaliyetlerini sürdürmektedir. Kulübün temel amacı, genç sporcuları zihinsel ve bedensel açıdan üstün yeteneklerle donatarak Türk sporuna katkı sağlamaktır. Bu doğrultuda, deneyimli antrenörler ve yöneticiler tarafından yönetilen kulüpte, sporcuların üst liglerde yer almış ve hala aktif spor hayatlarını sürdüren, alanında öncü konumda bulunan antrenörlerin eğitiminden faydalanmaktadır.” ifadelerini kullandı.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler