29 Mayıs 2024, Çarşamba

Aliağa Briç Spor Kulübü festivalden iki kupayla döndü

11 Ekim 2023, Çarşamba 06:11

     


Foça Karataş Briç Festivali’ne iki takımla katılan Aliağa Briç Spor Kulübü, festivalden iki kupayla döndü. Aliağa Briç Spor Kulübü, 11-12 Kasım’da da Aliağa’da Atatürk’ü Anma Briç Festivali düzenleyecek.

Foça Karataş Briç Festivali, 7-8 Ekim tarihlerinde Foça Belediyesi Karakum Plajı Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Geçmiş dönem Türkiye Briç Federasyonu Başkanı Nevzat Aydoğdu'nun konuşmasıyla başlayan turnuva öncesinde; Eylül ayında Fas'ta gerçekleşen 46. Dünya Briç Milli Takımlar Şampiyonası'nda ikinci kez gümüş madalya kazanan milli sporcular Aslı Acar ve Berrak Erkan'a çiçek takdim edildi. Türkiye Briç Federasyonu gözetiminde, Foça Belediye Spor Kulübü Briç Şubesi tarafından düzenlenen Sarı Master Point'li Foça Karataş Briç Festivali, 60 masadaki 240 sporcunun katılımı ile bölgesel turnuvalarda başarıya ulaştı. Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz çeşitli il ve ilçelerden katılan sporculara başarılar diledi. Festivale Aliağa Briç Spor Kulübü’nden de 2 takım katıldı. Hakan Arıcı, Müslüm Turan, Mehmet Özcan ve Süleyman Savaş’tan oluşan Aliağa Takımı festivalde 3. olurken, Nurullah Yalçın, Figen Düzkaya, Hakan Oğuz ve Cengiz Koç’tan oluşan Şenkaya Takımı 7. olarak kupalarını aldı.

Aliağa’da Atatürk’ü Anma Briç Festivali düzenlenecek

Aliağa Briç Spor Kulübü Başkanı Nurullah Yalçın, festival sonrası yaptığı açıklamada, “11-12 Kasım’da Aliağa’da Atatürk’ü Anma Briç Festivali düzenleyeceğiz. Burada daha iyi sonuçlar alacağımıza inancımız tam. TOKİ Konutları’nda bulunan yerimizi 1,5 yıldır depremzedelere tahsis ettik. Turnuvalara cafe ve çay bahçelerinde hazırlanıyoruz. Bu şartlarda başarı elde etmek için çabalıyoruz. 11-12 Kasım’da Yeni Mahalle Düğün Salonu’nda düzenleyeceğimiz Atatürk’ü Anma Briç Festivali’ne tüm briçseverleri bekliyoruz.” Dedi.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler