30 Mayıs 2024, Perşembe

Stadyum için ek bütçe kabul edildi

12 Haziran 2023, Pazartesi 06:52

     


Aliağa Belediyesi Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşimi gerçekleştirildi. Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen stadyum projesi için 300 Milyon TL ek bütçe talebi oy çokluğu ile kabul edildi.

Aliağa Belediyesi Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşimi, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda, ilk birleşimde Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen stadyum projesi için 300 Milyon TL ek bütçe talebi oy çokluğu ile kabul edildi.

300 Milyon TL ek bütçe

3. lige yükselen Aliağa Futbol takımı için ilçeye profesyonel liglere yakışır bir stadyum yapılması ihtiyacı ortaya çıkmış ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda 8000 kişilik, FIFA standartlarında modern bir stadyum yapılması kararlaştırılmıştı. Bu proje kapsamında Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile 100 Milyon TL’lik protokol imzalandı. Aliağa Belediyesi Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda, 2023 Mali Yılı Bütçesi’nde öngörülmemiş olan stadyum projesi için Fen İşleri Müdürlüğü bütçesine konulmak üzere imzalanan protokol bedeli, banka kredisi ile mülkiyeti Aliağa Belediyesi’ne ait taşınmazın bedeli karşılığında yapılacak olan satıştan elde edilecek gelirler karşılık gösterilmek suretiyle 300 Milyon TL ek bütçe yapılması talebi komisyondan geldiği şekliyle kabulüne oy çokluğu ile karar verildi. İlk birleşimde Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, 2023 Mali Yılı bütçesinde, ilçeye yapılması kararlaştırılan stadyum için yapılacak harcamalara istinaden 300 Milyon TL ek bütçeye karşılık gösterilmek üzere, mülkiyeti Aliağa Belediyesi’ne ait, 1306 Ada, 1 Parsel sayılı taşınmazın satılması talebi ile Aliağa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü projelerinde kullanılmak üzere 80 Milyon TL kredi çekilmesi ve gerekli işlemler için Belediye Başkanı Serkan Acar’a yetki verilmesi hususu komisyondan geldiği şekliyle oy çokluğu ile kabul edildi.

Haziran ayı meclisi ikinci birleşimi, bir sonraki toplantının 4 Temmuz 2023 Salı günü saat 18.00’de yapılmasına karar verilmesiyle son buldu.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler