131019098
27 Mayıs 2024, Pazartesi

Aliağa, satranç tutkunlarına ev sahipliği yapacak

12 Ağustos 2023, Cumartesi 06:50

     


Aliağa Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında 26-27 Ağustos tarihlerinde ‘Kyme Satranç Turnuvası’ düzenliyor.

Aliağa Belediyesi’nin bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenleyeceği ‘KYME Satranç Turnuvası’ 26-27 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek. Turnuvaya katılmak isteyen satranç tutkunları başvurularını 15-24 Ağustos tarihlerinde www.izmir.tsf.org.tr adresinden yapabilecek. Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü ile Türkiye Satranç Federasyonu İzmir İl Temsilciliği iş birliğinde Aliağa Belediyesi Enka Spor Salonu’nda organize edilecek turnuva 26 Ağustos 2023 Cumartesi günü saat 10.00’da başlayacak. Türkiye’nin farklı şehirlerinden Aliağa’ya gelecek yüzlerce satranç tutkunu dereceye girebilmek için kıyasıya bir mücadele sergileyecek. İki gün sürecek turnuvaya Türkiye’nin dört bir yanından sporcular katılacak.

Turnuva sonunda ödül töreni düzenlenecek

8 yaş ve altı kategorisi, 10 yaş altı ve kategorisi ve açık kategori olarak üç farklı kategoride oynanacak turnuvada İsviçre sistemi kullanılacak. Her kategoride turnuva 7 tur üzerinde sporcu başına 35'+30" süreyle oynanacak. Geçerli bir Pasaport ve FIDE ID’si bulunan yabancı sporcularda TSF Sporcu Lisansı şartı aranmayacak. Turnuvada Swiss Manager yazılımı kullanılacak ve başlangıç sıralaması, sporcunun en yüksek kuvvet derecesine göre yapılacak. Turnuva sonunda kendi kategorilerinde derece alanlar için madalya ve ödül töreni düzenlenecek.

(DERYA SÜNER) 
Son Eklenen Haberler