23 Ekim 2019, Çarşamba

TÜRKNAS, “ALİAĞA'NIN, PETKİM'İN ADINI SÜPER LİG'E TAŞIYACAĞIZ”

12 Ekim 2019, Cumartesi 06:11

     


Türkiye Basketbol Ligi'nin (TBL) güçlü takımlarından Petkimspor yeni sezona yönelik hedeflerini paylaşmak üzere tam kadro basının karşısına çıktı. Petkimspor Basketbol Takımı Genel Menajeri Levent Türknas,“Aliağa'nın, Petkim'in adını Süper Lig'e taşıyacağız" dedi.

Petkim'in basketbol takımı ve Türkiye Basketbol Ligi'nin (TBL) güçlü ekiplerinden Petkimspor, Süper Lig'e çıkma hedefiyle sezonu açtı. Bu yıl Türkiye Basketbol Ligi'ni şampiyon olarak bitirmek amacıyla antrenmanlarını ve hazırlık maçlarını sürdüren Petkimspor, ENKA Spor Salonu'nda düzenlenen bir basın toplantısıyla yeni kadrosunu tanıttı. Toplantıya Petkimspor teknik ekibi ve oyuncularının yanı sıra Petkimspor Yönetim Kurulu Üyesi ve STAR Rafineri Genel Müdür Yardımcısı Elchin Ibadov ile SOCAR Türkiye Dış ilişkiler Başkanı Murat LeCompte da katıldı.

“Hedefimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayıp Süper Lig'e çıkmak”

Petkimspor'un hedeflerinin açıklandığı toplantıda konuşan Petkimspor Basketbol Takımı Genel Menajeri Levent Türknas, Antrenör Arda Vekiloğlu ile birlikte çok iyi bir ekip kurduklarını belirterek, "Bu yılki hedefimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayıp Süper Lig'e çıkmak. Burada takımımıza olduğu kadar taraftarımıza da çok güveniyoruz ve bizi destekleyeceklerine inanıyoruz. Yeni sezonda Aliağa halkını, aileleri ile birlikte maçlarımızı izlemeye çağırıyoruz. İyi bir sezon geçirip, gelecek sene Aliağa'nın, Petkim'in adını Süper Lig'e taşıyacağız. Bizden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen SOCAR Türkiye ve Petkim'e de tekrar teşekkürlerimi sunmak istiyorum." dedi.

"Türkiye Basketbol Ligi'nin favori takımı olacağız"

Antrenör Arda Vekiloğlu ise iyi bir ekip ve iyi bir sistem kurduklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü; "Bu yıl, mücadeleci bir ruhla Türkiye Basketbol Ligi'nin favori takımı olacağız. Tüm oyuncularımızın büyük bir inançla başarılara imza atacağına güvenimiz tam. Umarız sakatlıklar olmadan güzel bir sezon geçiririz."

Petkimspor'un basınla buluşmasında oyuncular da tam kadro yer aldı. Bu sezon; Patrick Rembert - 11, Yiğitcan Turna - 4, Umut Geçen -21, Recep Doğrusöz - 26, Serkan Menteşe - 7, Sahin Ekmen - 25, Berkay Bayar - 9, Arda Sarıbay - 23, Ali Işık - 44, Koray Uzunhasan - 24, Cemal Nalga35, Marvin Jones - 3, Mert Mavigöz - 1 ve takım kaptanı Hakan Yapar - 15 numaralı formayı giyecek.

Petkimspor'un antrenörlük görevine Bursaspor'la geçtiğimiz sezon şampiyonluk yaşayan Arda Vekiloğlu getirilmişti. Bahçeşehir Koleji'nden forvet Hakan Yapar ve oyun kurucu Yiğitcan Turna'yı renklerine katan Petkimspor, ardından Bursaspor'dan Recep Doğrusöz'u ve milli pivot Cemal Nalga'yı; son olarak da Afyon Basket'ten Süper Lig deneyimli Serkan Menteşe'yi transfer ederek kadrosunu tamamladı.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler