18 Şubat 2020, Salı

BELEDİYE SPOR OKULLARI’NIN FAALİYETLERİ ANLATILDI

15 Ekim 2018, Pazartesi 06:25

     


Aliağa Belediyesi Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren spor biriminin bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Aliağa Belediyesi Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren spor biriminin her yıl yeni eğitim dönemi öncesinde yaptığı bilgilendirme toplantısı bu yıl da yoğun bir katılımla gerçekleşti. Bilgilendirme toplantısında Aliağa Belediyesi Spor Okulları’nın son dört yılda yaptığı faaliyetler barkovizyon eşliğinde velilere anlatıldı.

Velilere bilgi verildi

Gençlerin fiziksel ve ruhsal gelişimlerine katkı sunmak için yaz ve kış olmak üzere iki bölümden oluşan Aliağa Belediyesi Spor Okulları’nın faaliyetleri kapsamlı bir şekilde velilere aktarıldı. Spor biriminde görev yapan spor antrenörleri meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda 2015-2018 yıllarındaki faaliyetleri velilerle paylaştı. Antrenörler ayrıca yeni kurs döneminin programı hakkında da bilgiler verdi.

Toplamda 4 bin 195 öğrenci faydalandı

Yapılan bilgilendirmeye göre; 2015-2018 yıllarında futbolda bin 495, voleybolda 640, basketbolda bin 400, karatede 400, güreşte 260, toplamda ise 4 bin 195 öğrenci Aliağa Belediyesi Spor Okulları’ndan faydalandı. Spor okulları ile gençlerin hem yeteneklerini geliştirmelerini hem de keyifli zaman geçirmelerini amaçlıyor.

(SERKAN SELİNGİL)  
Son Eklenen Haberler