131019098
23 Ocak 2021, Cumartesi

HELVACI’NIN DÜNYA ŞAMPİYONU ÖĞRETMENİ

15 Ekim 2019, Salı 06:13

     


Aliağa Helvacı Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni, Milli Sporcu İbrahim Çolak, Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda halka aletinde altın madalya kazanarak cimnastikte büyükler kategorisinde dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk sporcu oldu.

Almanya'nın Stuttgart kentinde gerçekleştirilen Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda, halka aleti finali yapıldı. Aliağa Helvacı Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni, Milli Sporcu İbrahim Çolak, 14.933'lük derecesiyle şampiyon olurken, cimnastikte büyüklerde altın madalya kazanan ilk Türk sporcu olarak tarihe geçti. Milli Cimnastikçi ayrıca Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenecek 2020 Olimpiyatları'na katılma hakkı elde etti.

"Madalyayı şanlı Türk ordumuza armağan ediyorum"

Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda halka aletinde altın madalya kazanarak cimnastikte büyükler kategorisinde dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk sporcu olan İbrahim Çolak, madalyasını Mehmetçiğe armağan ettiğini söyledi. Milli sporcu, madalya töreninin ardından yaptığı açıklamada, "Stuttgart'ta yapılan Dünya Şampiyonası'nda tarihimizin ilk madalyasını kazandım. Aynı zamanda altın madalya. Bunun için çok mutluyum. Bu madalyayı şanlı Türk ordumuza, Mehmetçiğimize ve Türk milletine armağan ediyorum." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tebrik etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda halka atletinde dünya şampiyonu olan Milli Sporcu İbrahim Çolak'ı telefonla arayıp tebrik etti. Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunu olan Çolak’ı tebrik edip mesaj yayınlayanlar arasında Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan ve Helvacı Ortaokulu Müdürü Hasan Gönç de yer aldı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler