13 Haziran 2024, Perşembe

“Dersimiz Futbol” okuyucuyla buluştu

29 Kasım 2022, Salı 06:43

     


Aliağa Kent Kitaplığı’nın 19. eseri ‘Dersimiz Futbol’ için imza günü etkinliği düzenlendi. Eserin yazarı, Aliağa Belediyesi Spor Okulları Futbol Sorumlusu Alper Peker, ilk kitabı Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar için imzaladı.

Aliağa Kent Kitaplığı’nın 19. eseri ‘Dersimiz Futbol’ için Aliağa Gençlik Merkezi'nde imza günü etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, futbol eğitiminin küçük yaşlarda başlaması gerektiğinin önemine değinerek, Türkiye’de futbol eğitiminde ilk olan kitabın altyapı öğrencilerinin gelişimine önemli katkılar sağlayacağını söyledi. Okurlar, imza etkinliği ile birlikte dağıtımına da başlanan eseri Aliağa Belediyesi merkez binası zemin katında hizmet veren Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden ücretsiz edinebilecekler. Eserin yazarı Aliağa Belediyesi Spor Okulları Futbol Sorumlusu Alper Peker’in kitapları imzaladığı etkinliğe Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağaspor FK Teknik Sorumlusu Hakan Şapçı ve futbolcular, Aliağa Masterler Kulübü Başkanı Uğur Eren ve Aliağaspor'a geçmişte hizmet etmiş eski sporcular, teknik adamlar ve tribün liderleri katıldı. İmza ve kitap dağıtım gününde Aliağa Belediyesi Spor Okulları’nda eğitim gören sporculara ‘Dersimiz Futbol’ kitabı dağıtıldı.

“Türk futbol eğitiminde bir ilk”

Aliağa Belediyesi Spor Okulları Futbol Sorumlusu Alper Peker, ilk kitabı Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar için imzaladı. ‘Dersimiz Futbol’un çocuklara futbol disiplinini ve sağlıklı beslenmenin kurallarını aşılayacağını belirten Başkan Serkan Acar, “Alper hocamızın yazdığı bu kitap Türk Futbol eğitiminde bir ilk niteliği taşıyor. Eser, Türk futboluna, altyapının önemini de ortaya koyarak bir değer katacaktır. Kitabımızın Türk Futboluna ve Aliağa’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Çocuklar, gençler benim her şeyim”

“Dersimiz Futbol, Futbol Eğitiminde Sağlıklı Beslenme, Antrenman ve Oyun Kuralları” adlı kitabın yazarı Alper Peker ise: “35 yıldır Aliağa’da spor altyapısında hizmet veriyorum. Çocuklar, gençler benim her şeyim. Onlara bir şeyler katabiliyorsak ne mutlu bize. Bu kitabı çocuklarımız, gençlerimiz ve değerli aileleri için hazırladım. Şimdi de Aliağa Kent Kitaplığı bünyesinde Aliağa’mızın futbol tarihi ile ilgili önemli bir kitabın hazırlığına başladık. 1930'lardan, 40'lardan başlayarak Cumhuriyet tarihi boyunca Aliağa ve çevresindeki futbolun öyküsünü belgeleri ve görselleriyle bir araya getirerek önemli bir spor kültürü eserini Aliağa'ya kazandıracağız. Bu kitaplar, bu başarılı projeler başkanımız Serkan Acar'ın desteği ile gerçekleşiyor. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler