18 Temmuz 2018, Çarşamba

TAHİR ŞAHİN’DEN AHMET PİRİŞTİNA PARKI

17 Haziran 2017, Cumartesi 06:46

     


Menemen Belediyesi tarafından yapılan, ‘Ahmet Piriştina Parkı’, İzmir’in Efsane Belediye Başkanı merhum Ahmet Piriştina’nın 13. ölüm yıldönümünde düzenlenen törenle İzmir’de açıldı.

Kent 2 Pazar Yeri karşısında yer alan ‘Ahmet Piriştina Parkı’ açılış törenine; Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve eşi Nurdan Şahin, CHP İlçe Başkanı Hürol Taklak, Vatan Partisi İlçe Başkanı Mehtap Tanyeri, MHP İlçe Başkanı Ali Rıza Bölük, Karşıyaka eski Belediye Başkanı Cevat Durak, Belediye Meclis Üyeleri, Meslek Odalarının başkan ve yöneticileri, Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileri, Muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı. Menemen Belediyesi Halk Oyunları ekibinin zeybek gösterisiyle renk kattığı programda konuşan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; “Bugün burada gerçekten mutlu bir hadiseyi hep birlikte paylaşmanın haklı mutluluğunu, onurunu yaşıyoruz. Böylesi güzel bir katılım gösterdiğiniz için de hem şahsım hem de belediye ailesi adına hepinize hoş geldiniz der sevgi ve saygılarımı sunarım” sözleriyle konuşmasına başladı.

Menemen büyüyor

Menemen’in büyüyüp geliştiğini belirten Başkan Şahin, “Menemen 2015 ve 2016 resmi verilerine göre, yüzde 5,59 büyümüş. İzmir ve Ege yüzde 1,1 büyümüş. Demek ki İzmir büyürken 100 kişide nüfus artışının 18’ini bu güzel ilçemizden alıyor. 18’inin 12’sini bu güzel Ulukent yerleşkesinden alıyor” diyerek Menemen ve Ulukent’teki hızlı büyümeye işaret etti.

Neden “Ahmet Piriştina” Parkı?

Başkan Şahin konuşmasına şöyle devam etti; “Bundan tam 13 yıl önce güzel İzmir’imizin, çağdaş İzmir’imizin efsane Başkanı’nı kaybettiğimiz acı bir günü yaşamıştık, 15 Haziran’da. Biz de bu acı ve üzüntümüzü hep içimizde yaşayarak bugünlere kadar geldik. Acımız ne kadar büyük olursa olsun güzel İzmir’imizin efsane başkanı sevgili Ahmet Piriştina hep kalbimizde yaşayacaktır. Neden Ahmet Piriştina? Benim tanıdığım kadarıyla bir defa adam gibi adam. Cesur mu cesur, yürekli mi yürekli, adaletli mi adaletli. Ayrıca adalet demişken söylemeden geçemeyeceğim, bugün çok özel bir gün. CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun 25 yıl alarak tutuklanmasıyla birlikte sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun emir ve talimatlarıyla bugün Ankara’da Güvenpark’ta Adalet Yürüyüşünü başlatmanın da hep birlikte haklı gururu ve onurunu yaşıyoruz. Sabah bizzat o yürüyüşe katıldık, ayağımızın tozuyla geldik ve şimdi aranızdayız. Buca Belediye Başkanım, Ahmet Piriştina’nın oğlu Levent Piriştina bir aksilik sebebiyle yetişemedi. Çok selam ve saygılarını iletti. Böyle bir günde bu parkın açılışını gerçekleştirmemizi gerçekten çok anlamlı buluyorum. Allah’ın işine bak böyle güzel bir güne nasip etmiş.”

Menemen’e hizmet ederken muhtarlara çok önem verdiğini bunu da Ahmet Piriştina’dan öğrendiğini belirten Başkan Şahin sözlerine şöyle devam etti; “Bir gün ziyaretinde ‘Abi İzmir’i nasıl yönetiyorsun?’ dediğimde; ‘365 muhtarım var, muhtarlarım ne derse ben onu yapıyorum’ demişti. İşte Ahmet Piriştina bu. Onun için efsane başkan. Muhtarlar demokrasinin olmazsa olmazı. Ben de o sözden yola çıkarak, hep muhtarlarla birlikte hareket ediyorum. Neden Ahmet Piriştina Parkı olduğunu sanırım hep birlikte anlamışızdır. Ahmet Piriştina’lar varsa Türkiye Cumhuriyeti devleti ilelebet payidar kalacaktır. Ahmet Piriştina’lar varsa Türkiye Cumhuriyeti vatanına hep birlikte sahip çıkacağız. Ahmet Piriştina’lar varsa bayrağımızı hiç kimse indirtemeyecektir. Ahmet Piriştina’lar varsa İzmir’in dağlarında çiçekler açmaya devam edecek demektir. Ahmet Piriştina parkımız bu güzel kentimize hayırlı uğurlu olsun .”

Mahalle muhtarı olarak söz alan Ulukent 30 Ağustos Mahalle Muhtarı Metin Görgü de, “Mahallemizde yapılmış olan Ahmet Piriştina Parkı’nın açılışına hepiniz hoş geldiniz. Mahallemize bu güzel parkı kazandıran başta Menemen Belediyemizin çalışkan belediye başkanı Sayın Tahir Şahin’e ve Menemen Belediye ailesinin bütün fertlerine mahalle sakinlerim ve şahsım adına teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından; 10 bin m2 kilitli parke döşemesi, çocuk oyun grupları, fitness spor aletleri, 2 adet süs havuzu, basketbol sahası, tenis kortu, ağaçlandırması, 600 m. uzunluğunda yürüyüş yolu ile Ahmet Piriştina Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi. Parkın açılışının hemen ardından Kent 2 Pazaryerinde Menemen Belediyesinin düzenlediği iftar sofrasında yaklaşık 4 bin kişinin katılımıyla iftar açıldı.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler