24 Temmuz 2024, Çarşamba

Kabotaj Bayramı kutlandı

4 Temmuz 2023, Salı 06:07

     


Aliağa’da 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 97’inci yılı dolayısıyla yurt genelinde olduğu gibi Aliağa'da da tören düzenlendi. Aliağa Cumhuriyet Meydanı'ndaki tören, İstiklal Marşı'nın okunması ardından da saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı. Atatürk Anıtı'na Aliağa Bölge Liman Başkanlığı ile İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi çelengi sunuldu ve deniz şehitleri için denize çelenk bırakıldı.

Törene, Kaymakam Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ömür Avcı, Aliağa İlçe Jandarma Komutanı Yusuf Can Gökgöz, Aliağa Sahil Güvenlik Komutanı Yüzbaşı Çağrı Gültekin, Aliağa Bölge Liman Başkanı Burak Bulut, İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, İMEAK DTO Aliağa Şubesi Meclis Başkanı İsmail Önal ve davetliler katıldı.

Resmi törenin ardından program, Aliağa’daki bir restoranda düzenlenen kahvaltı ile devam etti. Sonrasında Aliağa Avcı Ramadan Parkı’nda vatandaşlara lokma ve dondurma ikramı yapıldı.

(SAMİYE ÖZTÜRK) 
Son Eklenen Haberler