SOCAR VE STAR RAFİNERİ’DE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

17 Şubat 2017, Cuma 06:28

     


STAR Rafineri A.Ş.’de genel müdürlük görevini sürdüren Dr. İbrahim Palaz, SOCAR Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı görevine geldi. STAR Rafineri Genel Müdürlüğü görevini ise Mesut İlter yürütecek.

Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR Türkiye’nin Petkim Yarımadası üzerinde inşaatı devam eden iştiraki STAR Rafineri A.Ş.’de genel müdürlük görevini sürdüren Dr. İbrahim Palaz, SOCAR Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı görevine getirildi. Dr. İbrahim Palaz’dan boşalan STAR Rafineri Genel Müdürlüğü görevini ise Mesut İlter yürütecek.

Mesut İlter Kimdir?

Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1980 yılında İpraş Rafinerisi’nde İşletme Mühendisi olarak iş hayatına başladı. 1980-1999 yılları arasında Ünite Şefi, İşletme Başmühendisi, UCAP Projesi Devreye Alma Müdürü ve Proses Üniteleri İşletme Müdürü görevlerinde bulundu. 1999-2006 yılları arasında Ege Gaz A.Ş. Aliağa LNG Terminali’nde Proje Koordinatörü ve Terminal Yöneticisi olarak görev yaptı. Mesut İlter 2006 yılında İzmir Rafineri Müdürü, 2009-2014 tarihleri arasında ise İzmit Rafineri Müdürü görevlerini üstlendi. Son olarak Tüpraş’ta Teknik İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mesut İlter, STAR Rafineri A.Ş. Genel Müdürlük görevini üstlenecek.

Dr. İbrahim Palaz kimdir?

Enerji sektörünün deneyimli ismi Dr. İbrahim Palaz ise daha önceki akademik çalışmalarının yanı sıra, Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerinde Amoco, Halliburton, Universal Pegasus, BOTAŞ International gibi önemli firmalarda, büyük projelerde görevler üstlendi. Sektörde 30 yılı aşkın deneyimi olan Palaz, 2010-2012 yıllarında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Petrol ve Doğalgaz Başdanışmanı olarak görev almıştı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)