25 Haziran 2024, Salı

Kamyoncu esnafını temsil eden ilk ve tek dernek

17 Aralık 2022, Cumartesi 06:17

     


Kamyoncuları Koruma ve Kalkındırma Derneği (KAMKODER), kuruluş yıldönümleri nedeniyle Aliağa’da kokteyl düzenledi. KAMKODER Başkanı Osman Karademir kokteylde yaptığı konuşmada, Türkiye’de kamyoncu esnafı ve çalışanlarını direkt temsil eden ilk ve tek dernek olduklarını belirtti.

Kamyoncuları Koruma ve Kalkındırma Derneği (KAMKODER), kuruluş yıldönümleri nedeniyle Aliağa’da bir otelde kokteyl gerçekleştirdi. Kokteylde “Türkiye Yüzyılı Kamyoncular Vizyonu”nun da tanıtımı yapıldı. Programa, dernek başkanı Osman Karademir, dernek başkan yardımcısı Erkut Meriç, dernek koordinatörü Halis Tok, AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Yaşar Demir ve kamyoncu esnafı katıldı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Aliağa Müftüsü Ramazan Coşkun’un okuduğu dua ile program başladı. Sonrasında katılımcılara KAMKODER tanıtım filmi izletildi.

“Sorun ve ihtiyaçlara cevap verebilecek toplumsal bir iletişim aracı”

Tanıtım filminin ardından kürsüye gelen Kamyoncuları Koruma ve Kalkındırma Derneği (KAMKODER) Başkanı Osman Karademir, “KAMKODER, 16 Aralık 2015 yılında kamyoncu esnafı ve çalışanlarının mesleki sorun ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek toplumsal bir iletişim aracı olarak kurulmuştur. Derneğimiz Türkiye’de kamyoncu esnafın ve çalışanları direkt temsil eden ilk ve tek dernek olarak 8. Yılına girmiştir. Şahsım olarak 1995 yılından itibaren Aliağa’da Lojistik sektörü içerisindeyim. Yıllardır gözlemlediğim ve yaşadığım kamyoncu esnafı ve çalışanları içerisinde ihtiyaç ve sorunlara çözüm üretecek bir proje hayalim vardı. 2015 yılında bu konuda önemli bir adım olan derneğimizi kurarak sosyal ve gönüllü kurucu başkanı olmak nasip oldu.” Dedi.

“Yük olmaya değil yük almaya geliyoruz”

Derneklerinin Aliağa liman bölgesinde pilot bölge çalışmalarına başladığını, kurulduğu tarihten itibaren çeşitli etkinlikler ile sosyal sorumluluk projeleri yürüttüğünü kaydeden Karademir, “Ülkemizde 780 bin km2 içerisinde 85 milyon vatandaşımızın her türlü ihtiyaçlarını taşıyan emekçi kardeşlerimiz, taşımacılık sektöründe 850 binin üzerinde kayıtlı kamyon ile sektörün lokomotifi olarak hareket eden, ülkemizin dört bir köşesine yük taşımacılığı ile hizmet etmekte olan önemli bir meslek koludur. Derneğimiz kurulduğu tarihten itibaren sosyal gönüllü bir kurum olarak herhangi bir aidat veya bağış beklentisi içerinde olmadan hareket ederek, sektörün bir sesi olmak için önemli bir misyon üstlenmiş, Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni bir kalkınma hamlesi doğrultusunda açıkladığı Türkiye Yüzyılı vizyonunda kamyoncu sektörünün en önemli temsilcisi olmuştur. Bu doğrultuda her zamanki gibi sloganımız ‘Biz kamyoncu kardeşlerimize yük olmaya değil yük almaya geliyoruz’ diyerek 8. yılımıza girerken kamyoncunun sesi olmaktan mutluluk duyuyoruz.” Diye konuştu. Başkan Osman Karademir, konuşmasının sonunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesinde KAMKODER olarak hedeflerini ve projelerini açıkladı.

“Kısa zamanda güzel hizmetler vereceğiz”

KAMKODER Koordinatörü Halis Tok ise programda yaptığı konuşmada, “Başkanımızın da açıkladığı gibi hizmet projelerimizin faaliyete geçirilmesi için çalışacağız. Hizmete en çok ihtiyacı olan kesim kamyoncular. Gece gündüz yük taşıyan ve korumasını sağlayan kamyoncular bütün doğal şartlarla da mücadele ediyor. Kamyoncuların işlerinin zorluğunu daha yakından hissediyoruz ve bu sebeple daha çok hizmet etmek istiyoruz. Yerel yönetimlerin ve derneklerin katılımıyla ancak bunu başaracağımıza inandık ve bunu sağlamaya çalıştık. Sayın cumhurbaşkanımız dahil herkes çalışmalarımızı destekliyor. Kısa zamanda kamyoncularımıza güzel hizmetler vereceğiz.” Dedi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler