24 Temmuz 2024, Çarşamba

Depremzede öğrenciler için ders zili İzmir’de çaldı

21 Şubat 2023, Salı 06:32

     


Okulların açılmasıyla birlikte kayıtları yapılan 2 bin 234 depremzede öğrenci için ders zili bu kez İzmir’de çaldı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından bölge illerden başlayan göç hareketiyle birlikte İzmir’e de çok sayıda depremzede aile gelirken, okul çağında çocuğu bulunan bu aileler için İzmir Valiliği koordinasyonunda İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından gerekli çalışmalar yapılıyor. Okulların açılmasıyla birlikte kayıtları yapılan 2 bin 234 depremzede öğrenci için ders zili bu kez İzmir’de çaldı.

“22 öğretmenimizi de depremzede çocuklarımız için görevlendirdik”

Valilik tarafından kamu kurum ve kuruluş misafirhaneleri ile otellere yerleştirilen 5 bin depremzede ile birlikte hemşeri veya tanıdıklarının yanına gelen depremzede vatandaşlarımızın anasınıfından lise çağına kadar okul çağındaki çocuklarının okul yaşamlarından kopmaması için gayret gösterdiklerini kaydeden İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Depremzede vatandaşlarımızın kaldığı kamu kurum ve kuruluş misafirhanelerinde ilk etapta 3-5 yaş öğrenci grubu için 3 anasınıfını hizmete aldık. 17’si okul öncesi ve 5’i sınıf öğretmeni olmak üzere 22 öğretmenimizi de depremzede çocuklarımız için görevlendirdik.” dedi.

2 bin 234 öğrencinin kayıt işlemleri gerçekleştirildi

İl genelindeki okullarda, deprem bölgesinden kente gelen 125 anasınıfı, 838 ilkokul ve 1.271 ortaöğretim olmak üzere toplam 2 bin 234 öğrencinin kayıt işlemlerinin gerçekleştirildiğini aktaran Vali Köşger, “Şehrimize gelen ya da gelecek depremzede öğrencilerimiz için gerekli planlamaları ve düzenlemeleri yaptık. Eğitim hayatlarına sorunsuz devam edebilmeleri için devletimizin her türlü imkanını seferber ediyoruz.” şeklinde konuştu.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler