131019098
20 Nisan 2024, Cumartesi

ALOSBİ’de öncelik sağlık

29 Aralık 2023, Cuma 07:00

     


Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi (ALOSBİ), 2024 yılının ilk ayında tüm OSB çalışanlarına yönelik “Senden Değerlisi Yok” sloganıyla sağlık kampanyası başlattı.

ALOSBİ, sosyal sorumluluk projesi kapsamında önemli bir adım attı. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı iş birliğinde, OSB’deki tüm çalışanları kapsayacak şekilde smear testi, mamografi testi, kolon kanser testi ücretsiz yapılacak. 2-12 Ocak 2024 tarihleri arasında 10 gün sürecek uygulamadan yararlanmak isteyenler, ALOSBİ Petrol Ofisi arkasına kurulacak özel alana saat 09.30-16.00 arasında gelmeleri yeterli olacak. Smear testi, 30-65 yaş arası kadın çalışanlara, mamografi testi 40-69 yaş arası kadın çalışanlara ve 50-75 yaş arası kadın, erkek tüm çalışanlara kolon kanseri testi ücretsiz yapılacak.

“Bizim için sizden değerlisi yok”

ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tezcan, her işin başının sağlık olduğuna dikkat çekerek “Erken teşhis hayat kurtarır, bizim için sizden değerlisi yok” dedi. Toplumsal sağlık bilincinin artırılması ve erken teşhisin önemi konusunda farkındalık yaratmanın en önemli hedefleri olduğunu belirten Tezcan, sağlık hizmetlerine erişimi çalışanların ayağına getirdiklerini söyledi. Tezcan “Sağlık alanındaki gelişmeler artık günümüzde birçok hastalığın tedavisini mümkün kılıyor. Ancak bunun için erken tanı şart. Erken tanıya giden yol ise yaşamsal önem taşıyan testler. Biz de bu testleri, sosyal sorumluluk projemiz kapsamında ALOSBİ çalışanlarımızın ayağına getirdik. Unutmayın, bu testler sevdiklerimizle ömür boyu birlikte olabilmemizi sağlıyor” dedi.

(DERYA SÜNER) 
Son Eklenen Haberler