21 Haziran 2024, Cuma

MHP’den Ankara çıkarması

2 Şubat 2023, Perşembe 07:16

     


MHP İzmir İl Başkanlığı, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve MHP Aliağa İlçe Yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 300 kişilik bir kadro ile Ankara’ya çıkarma yaptı. MHP’nin TBMM Grup Toplantısı’na katılan partililer, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kürsüden verdiği İzmir talimatını ayakta alkışladı.

MHP İzmir İl Başkanlığı, genel merkezin davetiyle büyük bir kadro ile MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin başkanlık yaptığı TBMM Grup Toplantısı’na katılmak için Ankara’daydı. Toplantıda 30 ilçe teşkilatının tek tek okunmasından sonra kürsüde MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin İzmir’e yönelik talimat vermesi partililer tarafından coşkuyla karşılandı. Grup toplantısına, İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ile birlikte il yönetim kurulu üyeleri, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, MHP Aliağa İlçe Başkanı Nuray Aydemir ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, Aliağa Belediyesi Meclis Üyeleri, MHP Kadın Kolları üyeleri ve birçok farklı sosyal dilimden partililer katıldı.

Bahçeli’nin İzmir talimatı

Grup kürsüsünden İzmirlilere seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Burayı şereflendiren İzmirli dava arkadaşlarım, 9 Eylül’ü unutmayın, hatırlatın, engel olanları silip süpürüp atın!” ifadelerini kullandı.

Şahin, “Gerekli emirleri aldık”

Ankara çıkarması ile ilgili konuşan MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, “Grup toplantısına katıldık. Bizim için onur verici bir gündü. Liderimizin de kürsüden teşkilatımıza seslenmesi hepimizi çok heyecanlandırdı. Biz gerekli emirleri aldık. 14 Mayıs 2023 tarihine kadar emrini yerine getirmek için mücadele edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“İzmir ile ilgili son bilgileri arz ettik”

TBMM Grup Toplantısı’ndan sonra Bahçeli’ye kısa süre önce başladıkları ve 9 bin kişiyi aşan üye kayıtlarının dijital bilgilerini teslim ettiklerini de söyleyen Şahin, “Ankara programımız tüm yönleriyle çok faydalı geçti. Yapmış olduğumuz üye kayıtlarımızı liderimize teslim edip, İzmir ile ilgili son bilgileri arz ettik. Talimatlarını alık. Liderimizin İzmirli tüm dava arkadaşlarımıza ve hemşehrilerimize selamları ve dualarını var. Teşkilat Başkanımız Sayın Semih Yalçın’ı dava arkadaşlarımızla birlikte ziyaret ettik, çalışmalarımız ile ilgili bilgileri verdik. Destek ve emirlerini aldık. Genel merkezimizde genel başkan yardımcılarımızı ve genel sekreter yardımcılarımızı ziyaret ettik. Çok verimli bir gündü” dedi.

“14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı’na zafer kazandıracağız”

Veysel Şahin, Devlet Bahçeli’nin sözleri ile ilgili olarak, “Biz bütün İzmirli ülkücüler olarak talimatı aldık. Liderimizin emrini yerine getirecek ve 2023 seçimlerinden zaferle çıkacağız. Buna engel olmak isteyen kim varsa silip süpürecek 14 Mayıs Seçimlerinde Cumhur İttifakı’na zafer kazandıracağız” açıklamasını yaptı.

(SAMİYE ÖZTÜRK)

 

  
Son Eklenen Haberler